У Полтавській області понад 50 тисяч гектарів землі потребують зрошення, заявив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.
Про це передає Суспільне.
Наразі меліоративні системи працюють лише на шести тисячах гектарів площ. У регіоні до їх розбудови залучають, зокрема, об’єднання водокористувачів. А за фінансової підтримки іноземних програм, зокрема, USAID АГРО, у регіоні модернізують застарілі системи зрошення.
Читайте також: Весняні приморозки чи тривала спека. Баштанник розповів, що завдало ягодам більшої шкоди
У господарстві “Полтава Сад”, що у селі Мар’ївка Полтавського району, вирощують насіння кукурудзи та соняшника, а також займаються овочівництвом. За рік на зрошення своїх полів витрачають близько двох мільйонів кубометрів води.
Зараз у господарстві, першими в Україні, почали на полях використовувати спеціальну зрошувальну машину. Керують машиною за допомогою смартфона і їде вона по полю за навігатором. Також економить воду та дбайлива до сільгоспкультур. Обслуговує господарство організація водокористувачів.
“Сучасна розробка, яка використовує у двічі, а то й у два з половиною рази менше води, при тій самій ефективності для рослин. Рік-два-три-чотири ми хочемо перейти, всі системи старі замінити на більш сучасні, нові. Якщо люди – водокористувачі будуть об’єднуватись в якісь маленькі, я б так назвав кооперативи, будемо отримувати допомогу від різних фондів, в даному випадку у нас сьогодні фонд USAID, який допомагає організаторам водокористувачів фінансами, в чому нам важко, тим допомагає”, — сказав директор підприємства “Полтава Сад” Дмитро Штанько.
Деталі – у сюжеті:
Як повідомлялось раніше, в асоціації розповіли, як спека впливає на ціни на сире молоко.