Рослинництво

У США вперше застосують нову зброю проти колорадського жука

Агентство з охорони навколишнього середовища США (EPA) збирається зареєструвати пестицидні продукти, які містять новий активний інгредієнт – ледпрону. Препарати використовуватимуться для боротьби з колорадським жуком на картоплі.

 

Ледпрона – це новий тип пестициду. Його дія заснована на природному механізмі, що називається РНК-інтерференцією (РНКі), який використовується рослинами та комахами для захисту від хвороб.

Новий біопестицид включає розпилюваний продукт з дволанцюжковою рибонуклеїновою кислотою (дцРНК), націлений на колорадського жука – основного шкідника картоплі. Картопля є однією з головних економічних культур у штатах Колорадо, Айдахо, Мен, Мічиган, Міннесота, Північна Дакота, Орегон, Вашингтон та Вісконсін.

Шкідник виробив стійкість до багатьох інсектицидів, тому нова технологія така важлива. Продукт дцРНК вбиває колорадського жука, змушуючи «замовкнути» ген, необхідний для виробництва життєвоважливого білка PSMB5. Це навіть не призводить до утворення генетично модифікованого організму.

Також по темі: Вчені проти схвалення гліфосату у Євросоюзі

У разі схвалення США стануть першими, хто застосовує цей пестицид – на основі РНКі, у комерційних цілях для боротьби з колорадським жуком. Згідно із заявою EPA, такий продукт може надати альтернативу хімічним пестицидам.

Проти колорадського жука в країні зареєстровані та використовуються для обприскування неонікотиноїди (наприклад, тіаметоксам), спінозини, абамектин, новалурон (регулятор росту комах), діаміди (наприклад, ціантраніліпрол) та деякі премікси (наприклад, абамектин та ціантраніліпрол).

Відповідно до свого зобов’язання гарантувати, що препарат не має необґрунтованого шкідливого впливу на навколишнє середовище, включаючи безпеку його залишків для споживання, EPA провело ретельну оцінку нової біотехнології.

У травні цього року Агентство видало дозвіл на експериментальне використання продукту в 10 штатах. Наказувалося негайно повідомляти службу про будь-які випадки, що стосуються біобезпеки.

Оскільки така інформація не надходила, EPA відкрило період громадських коментарів для реєстрації препаратів із ледпроною на три роки.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram