Британські фахівці побоюються, що національний урожай цукрових буряків може сильно скоротитися через поширення попелиці, що розносить вірус жовтухи буряків. Цей вірус здатний значно зменшити врожайність важливої культури.
Так, у країні, яка 50% від необхідного обсягу цукру виробляє сама, у 2020 році було втрачено 25% урожаю цукрових буряків. Економічні втрати фахівці оцінили у 67 млн фунтів стерлінгів (82,6 млн дол.).
До екстреного дозволу Defra доклало суворі умови, згідно з якими ситуація вважається надзвичайною. Так, заявка може бути подана тільки в тому випадку, якщо незалежне моделювання дало прогноз щодо захворюваності на вірус жовтухи не менше 63%. Якщо поріг не досягнуто, то насіння, оброблене неонікотиноїдами, застосовувати забороняється.
Читайте також: Мешканці села на Тернопільщині активно борються з недобросовісним використанням пестицидів аграріями
Якщо ж поріг досягнуто та дозволено екстрене використання пестицидів, то будуть застосовуватись додаткові суворі умови для мінімізації ризиків для довкілля. Так, аграріям протягом кількох років не можна буде садити квітучі культури на полях, де засівалося оброблене насіння.
У міністерстві сільського господарства Британії наголосили, що подібні дозволи даються на короткий термін і в надзвичайних обставинах, «коли це необхідно через небезпеку, яку не можна стримати жодними іншими розумними засобами», а інші засоби є мало ефективними для боротьби з вірусом.
Міністр сільського господарства Британії Марк Спенсер заявив: «Ми усвідомлюємо потенційну небезпеку спалаху вірусу жовтухи для цукрових буряків у країні та її вплив на виробництво цукру у Великобританії. Тому після ретельного розгляду ми вважаємо видачу екстреного дозволу необхідним заходом для захисту галузі». Він також підкреслив, що «рішення було прийняте нелегко і засноване на широкій та ретельній науковій оцінці».