Голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцев заявив, що ідея бронювання працівників від мобілізації за умови сплати ними щонайменше 6 тисяч гривень на місяць податків має дискримінаційний характер. Тому навряд чи вона отримає підтримку.
“Такі пропозиції дискредитують одразу за декількома ознаками – професія, територія, ВПО, майновий стан. Це порушує основний принцип, який має бути дотримано в країні, яка воює, – справедливості жертви”, – сказав він в інтерв’ю РБК-Україна.
За його словами, жертвувати здоров’ям, свободою, майном мають однаково, інакше дискредитується сама ідея боротьби та перемоги.
Читайте також: Війна та мобілізація. В Одеській області виноград збирають довше через нестачу персоналу
Гетманцев зазначив, що дискусія щодо звільнення від мобілізації за майновим цензом, так званий податок на боягузливість, йде у суспільстві з різним ступенем напруженості з 24 лютого 2022 року.
“Не думаю, що дискусія, яка в черговий раз загострилася, має перспективу”, – сказав депутат.
Гетманцев відзначив, що під час війни не платити податки, працювати “в чорну” – це абсолютно аморально.
Читайте також:Кожне друге свиногосподарство відчуває дефіцит кадрів, головна причина – мобілізація
“З іншого боку, ми розуміємо, що встановлення критеріїв у певних чітких цифрах офіційних зарплат, тим більше, які суттєво перевищують середню по країні – несправедливо. Адже отримання цієї зарплати – не тільки й не так моя воля, скільки умови ринку праці, де, на жаль, поки що попит на роботу перевищує пропозицію. Крім того, ми розуміємо, що рівень зарплат та попит ще менший на прифронтових територіях”, – сказав депутат.
Як повідомлялось раніше, міністр фінансів спрогнозував, як вплине на економіку мобілізація 500 тисяч людей.