Зернове лобі Угорщини розкритикувало урядову заборону на імпорт сільськогосподарської продукції з України, заявивши, що це призведе до дефіциту та підірве зусилля щодо стримування найвищого рівня інфляції в Європейському Союзі.
Країні необхідно імпортувати близько 700 000 тонн фуражної кукурудзи після поганого врожаю минулого року, і східний сусід Україна буде найдешевшим постачальником, сказала Жофія Поца, генеральний секретар Угорської зернової асоціації, в інтерв’ю Bloomberg у п’ятницю.
Читайте також: В Угорщині планують побудувати складальний завод білоруських тракторів
«Наші члени в розпачі і не підтримують жодних заборон на імпорт, насправді нам потрібен імпорт», — сказав Поца по телефону. Асоціація представляє мельників, переробників зерна та трейдерів, які виробляють усе: від основних продуктів харчування, таких як борошно та цукор, до кормів для тварин та етанолу.
Уряд прем’єр-міністра Віктора Орбана разом із Польщею та Словаччиною ввели заборону на українське зерно та окремі сільськогосподарські продукти до кінця червня. Хоча ці країни ЄС стверджують, що такі поставки ризикують завдати шкоди вітчизняним виробникам, Потса сказав, що блокування цих потоків продовжить тиск на ціни на продовольство в Угорщині, де рівень інфляції перевищує 25%.
Втручання уряду стали характерною рисою правління Орбана, включаючи торішнє введення обмежень на експорт сільськогосподарської продукції після різкого літнього скорочення виробництва.
«Ми щойно мали контроль над експортом, а тепер ми отримали заборону на імпорт, і це повсюдно», — сказав Поца. «Інакше як дилетантизмом це назвати важко».
Уряд також зберіг режим суперечливого обмеження цін на основні продукти харчування, який центральний банк звинувачує в роздмухуванні інфляції, змушуючи роздрібних торговців підвищувати вартість інших товарів, щоб компенсувати втрачений дохід. Кабінет міністрів у четвер оголосив, що змусить супермаркети знизити ціни на основні продукти харчування в рамках нового набору заходів.
Читайте про новини агробізнесу в соцмережах Facebook та Telegram