Попри те, що у травні було прийнято рішення про відновлення відшкодування експортного ПДВ, воно залишилось лише на папері. На практиці аграрії досі очікують, коли система знову запрацює. Станом на кінець вересня ряд агропідприємств не отримали відшкодування навіть за лютий 2022 року, а дехто все ще очікує на відшкодування і за січень місяць.
За аналітичною інформацією деяких учасників УКАБ, якщо до війни 95% ПДВ відшкодування підтверджувалось камерально і лише 5% переводилось в перевірки, то за січень-лютий 2022 року лише 5% було підтверджено камерально, а 95% переведено в перевірки. Проте і по завершеним перевіркам сільськогосподарські виробники досі не отримали відшкодування. Тобто, навіть якщо у компанії є всі офіційні підстави на отримання відшкодування ПДВ, цього не відбувається.
Незважаючи на те, що аграрні компанії сплачують всі податки до державного бюджету (зокрема ПДВ на імпорт та закупівлю ресурсів сплачується в повній мірі, в той час як зробити взаємозалік зі сформованим ПДВ кредитом неможливо), продовжують забезпечувати продовольчу безпеку у цей час, сповнений таких викликів як: проблемна та дороговартісна логістика, занизькі закупівельні ціни на продукцію, значне зменшення державної фінансової підтримки та ін., держава не дає можливості поповнювати власні обігові кошти аграріїв.
Якщо ситуація з відшкодуванням ПДВ експортерам найближчим часом не зміниться, то і без того складне становище аграріїв погіршиться. Але такий стан справ вплине не тільки на фінансові показники аграрних підприємств, проте і на державний бюджет, адже надходження ПДВ зменшаться через «нетиповий експорт».
Враховуючи критичну ситуацію, що склалася із затримками відшкодування ПДВ, вже вкотре звертаємося з проханням до Уряду якнайшвидше врегулювати ситуацію та забезпечити повне та вчасне відшкодування ПДВ.
Слідкуйте за нами в соцмережах
Facebook https://www.facebook.com/bizagro
Telegram https://t.me/bizagro
Читайте також
Понад 50 фіктивних компаній намагалися незаконно вивезти з України зерно – Гетманцев