Україна створила ситуацію, за якої вартість твердого палива встановлюється експортним паритетом. В результаті Україна експортує тверду деревину, замість того, щоб виготовляти тепло з неї. Водночас економіка дотує “Нафтогаз”, таким чином втрачаючи кошти.
Про це розповів виконавчий директор асоціації “Енергоефективні міста України” Святослав Павлюк в ефірі загальнонаціонального марафону на Суспільному.
“Ми створили ситуацію, за якої вартість твердого палива, дерева, пелет встановлюється експортним паритетом, тобто ми вивозимо це паливо на ринки. Солому, кукурудзу переводять в пелети і можуть їх продати на європейському ринку значно дорожче, ніж на нашому. Водночас ми дотуємо “Нафтогаз”, бо він купує дорожче, ніж продає. В результаті цю тверду деревину, яку ми можемо виробляти в себе, замість того, щоб виготовляти тепло з цієї власної деревини, ми її експортуємо. Створюється дивна картинка — субсидуючи газ, ми “витискаємо” наше відновлювальне паливо за кордон. Тобто де-факто субсидуємо енергетику ЄС такими діями”, — сказав Павлюк.
Він додав, що це триває третій рік поспіль й необхідно знайти вихід із цієї ситуації.
“Бо ми просто гробимо наше тепловиробництво. В результат руйнуємо міські теплові системи”, — додав він.
Павлюк зазначив, що енергоефективність країни потерпає від недостатнього фінансування.
“Подивіться, де є гроші. На енергоефективність в бюджеті попереднього року грошей фактично не було. В проєкті держбюджету на наступний рік грошей на енергоефективність закладено — нуль. Якщо ми не вкладатимемо гроші в енергоефективність, ми постійно субсидуватимемо енергію — це консервування енергетичної бідності”, — додав він.
Слідкуйте за нами в соцмережах
Facebook https://www.facebook.com/bizagro
Telegram https://t.me/bizagro
Читайте також
Україна може наростити експорт риби