Агропозиція Новини

Україна разом з ЄС працюватиме над інфраструктурним розвитком Дунаю, — Олександр Кубраков

Україна вдячна Єврокомісії за зусилля з інтеграції українських транспортних шляхів, включно з Дунайською ділянкою, до загальноєвропейської транспортної мережі ТЕN-Т і працюватиме разом з ЄС та країнами-сусідами для розвитку цієї інфраструктури.
Про це заявив віцепрем’єр-міністр з відновлення України—міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков у Брюсселі під час пресконференції за підсумками переговорів з єврокомісаром з питань транспорту Адіною Валеан, передає Укрінформ.

«Підтримка Європейської комісії у питанні включення української частини Дунаю, за її теперішніми параметрами, до загальноєвропейської мережі ТЕN-Т та допомога в отриманні статусу міжнародного логістичного шляху збільшує потужність пан’європейського Дунаю і надасть більшу силу для всієї Європи. Участь у ТЕN-Т демонструє, що цей європейський проєкт гарантує стабільність для інвесторів», — сказав очільник відомства.

Він висловив солідарність з колегами з Румунії, оскільки ця країна також відчула атаки з боку країни-агресорки. Олександр Кубраков зазначив, що такі російські удари спрямовані проти Європи, оскільки Дунай був і залишається ключовою транспортною артерією та поєднує багато європейських країн. Міністр зауважив, що Україна, захищаючи та звільняючи свої землі від російських загарбників, водночас захищає Європу, її цінності та свободи.

«Шляхи солідарності» є критично важливим проєктом для економіки та для сільськогосподарського сектору України, для її експорту та імпорту. Разом із румунськими колегами та з іншими країнами регіону ми працюємо над збільшенням можливостей дунайських портів у прийомі суден більшої тоннажності», — сказав представник уряду.

Також по темі: Плани Румунії збільшити транспортування зерна з України здійсненні, – міністр

Він зауважив, що друга важлива тема — це розвиток прикордонної інфраструктури та спрощення адміністративних правил перетину кордонів для експорту товарів з України та для операцій з імпорту, що матиме величезний економічний ефект. Особливо це стосується кордонів між Україною, Молдовою і Румунією, де на деяких ділянках, на відстані у 2–3 км, працюють відразу три пункти прикордонного контролю від трьох країн.

«Вирішення цієї проблеми має величезний потенціал. Йдеться про розвиток самої прикордонної інфраструктури, а також про запровадження спільного прикордонного контролю та спільних митних процедур у найбільш важливих точках перетину кордонів… Усі ці процедури забирають багато часу, і запровадження такої спільної системи може допомогти скоротити час на перетин кордонів принаймні на 50%», — наголосив Олександр Кубраков.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram