Новини

Україна розглядає можливість використання ремедіації ґрунтів для очищення сільгоспугідь

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів повідомило, що Україна має створити електронну карт-базу із зонами ураження ґрунтів і вивчити можливість застосування методу біологічної ремедіації ґрунтів для поступового видалення шкідливих речовин й очищення сільськогосподарських угідь.

“Потрібно оцінити ураженість ґрунтів України та створити електронну карт-базу. Уже зараз необхідним є формування дорожньої карти для вирішення питання забрудненості токсичними речовинами ґрунтів після ведення військових дій на території України”, – сказала заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олена Крамаренко на робочій зустрічі з питань відновлення екологічного стану ґрунтів України після ведення воєнних дій.

Читайте також: “Клімат дуже посушливий”. На Миколаївщині через високі температури вирощувати овочі проблемно

Наукові співробітники Інституту мікробіології та вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України поінформували про стан ґрунтів, виходячи з досліджень на визволених територіях про наслідки впливу токсичних речовин на родючість і високий ризик деградаційних процесів у гумусових шарах ґрунту.

На їхню думку, необхідно випробувати метод біологічної ремедіації ґрунтів, що полягає у використанні на забруднених землях біологічних препаратів, здатних розкладати токсичні речовини в ґрунті, та висадці рослин-фіторемедіантів для поступового видалення шкідливих речовин й очищення сільськогосподарських угідь.

Біотехнологія безпечна для довкілля та людей, ефективна для різного роду забруднювачів, придатна до масштабування та економічно доцільна для поступового видалення шкідливих речовин й очищення сільськогосподарських угідь.

Як повідомлялось раніше, військові можуть отримати право постійного користування комунальними сільгоспземлями.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram