Новини

Україна розробила стратегію розбудови інфраструктури на кордоні з ЄС та Молдовою

Міністерство розвитку громад та територій України представило проєкт Стратегії з розбудови прикордонної інфраструктури з ЄС та Молдовою до 2030 року, яка дозволить розбудовувати кордон на основі потреб вантажного та пасажирського потоків.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби міністерства.

«Для адаптації українського кордону відповідно до вимог транспортних і пасажирських потоків ми розробили чітку стратегію та операційний план до неї. Документи містять конкретні кроки та заходи, які потрібно реалізувати, щоб збільшити вантажообіг, попередити черги та забезпечити комфорт для тих, хто перетинає кордон», – заявив віцепрем’єр-міністр – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Читайте також: Свинарська галузь ЄС зіткнеться з “кошмаром”, якщо Китай обмежить імпорт – Reuters

Заступник міністра Сергій Деркач заявив, що стратегія зосереджується на кількох ключових цілях. Насамперед, на збільшенні пропускної спроможності прикордонної інфраструктури, досягти якого планується за рахунок реконструкції наявних пунктів пропуску та будівництва нових включно з під’їзними шляхами.

Також планується запровадження спільного контролю з сусідніми державами, зменшення часу очікування в черзі та створення мережі сервісних зон.

Стратегія охоплює розбудову пунктів пропуску з усіма сусідніми країнами. Зокрема, йдеться про реконструкцію пунктів пропуску з Польщею (6), Словаччиною (3), Румунією (5), Угорщиною (3) та Молдовою (11).

Також ідеться про будівництво нових пунктів пропуску, зокрема пунктів пропуску “Біла Церква – Сігету-Мармацієй”, “Біла Криниця – Климоуці”, “Руська – Ульма” та “Шепіт – Ізвореале” на кордоні з Румунією, “Велика Паладь – Надьгодош”, “Дийда – Берегдароц” – з Угорщиною.

Як повідомлялось раніше, польські фермери можуть відновити блокування українсько-польського кордону в грудні.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram