Заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький заявив, що Україна збільшить площі під озимими сільгоспкультурами за рахунок нарощування виробництва озимих пшениці та ячменю.
Про це пише Інтерфакс-Україна.
За його словами, посів озимих сільгоспкультур іще триває. Під час осінньої посівної кампанії не завжди були сприятливими погодні умови. В багатьох регіонах країни тривала посуха і були несприятливі умови. Однак у другій декаді жовтня в більшості областей пройшли дощі, що дає змогу сподіватися на отримання дружніх сходів озимих сільгоспкультур.
Читайте також: В Україні стрімко зростає попит на продовольчу картоплю
За його інформацією, аграрії скоротили площі під озимим ріпаком на 10% – до 100 тис. га через складні погодні умови. Як приклад Висоцький навів Дніпропетровську область, яка є великим виробників озимого ріпаку. В області була посуха, й аграрії не змогли посіяти культуру.
“За озимими пшениці та ячменю бачимо зростання приблизно на 10% з точки зору темпів посіву і порівняно з минулим роком. І площі збільшують, і сіють швидше”, – наголосив перший заступник міністра.
Чиновник додав, що станом на початок поточного тижня в Україні було посіяно на 8% більше озимих пшениці та ячменю, ніж на аналогічну дату минулого року.
Говорячи про погодні виклики сезону, Висоцький нагадав, що 2023 року погода в листопаді та грудні була м’якою, вегетація озимих сільгоспкультур відновлювалася. У 2024 році також іще очікуються температури на рівні +18-20 С.
“За аналогією з попередніми роками, якщо будуть тривалі інтервали високих температур, є надія, що погодні ризики матимуть мінімальний вплив, і отримаємо хороший результат. (…) Ризики є. Аграрії сіють більше, ніж торік. У березні оцінимо результат. Але сподіваємося, що він буде позитивним”, – сказав перший заступник міністра агрополітики.
Як повідомлялось раніше, в Україні почала дешевшати білокачанна капуста.