Тваринництво

Україна за роки війни скоротила експорт свинини до тисячі тонн

Президентка Асоціації “Свинарі України” Оксана Юрченко заявила, що експорт свинини з початку війни скоротився до тисячі тонн, що змушує визнати її камерність й орієнтацію виключно на українського споживача.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Нашу галузь можна назвати камерною, тому що український виробник виробляє свинину виключно для українського споживача. У кращі роки, коли ми ще мали відносини із сусідом за “поребриком”, ми трохи експортували. Однак за виробництва 750 тис. тонн експорт не перевищував 5 тис. тонн. З моменту війни його або немає, або сягає близько 1 тис. тонн”, – сказала вона.

За її словами, свинарі звикли працювати в умовах, коли розраховують виключно на внутрішнього споживача. За роки війни сектор практично не скоротив виробництво свиней і в промисловому, і в присадибному господарстві, де поголів’я вирощують у пропорції 65% і 35% відповідно.

Читайте також: У всіх категоріях господарств поголів’я свиней складає понад 5 мільйонів тварин – Мінагро

Юрченко заявила, що галузь свинарства щорічно споживає 3 млн тонн зерна, що є абсолютно прийнятним обсягом з урахуванням виробництва зернових культур Україною.

Президентка АСУ підтвердила бажання свинарських господарств України відновити експорт свинини, однак висловила розуміння, що найближчим часом реалізувати це бажання вкрай складно.

“Ми не експортуємо не тому, що не хочемо, а тому що не можемо. Тому що маємо проблему – африканську чуму свиней. Це хвороба, яка впливає на світовий ринок. І раніше, і зараз під час перемовин з Європейським Союзом про відкриття ринку свинини для України нам нагадали про спалах на великому комплексі та неконтрольоване розповсюдження територією країни. Це і стало причиною експортної ізоляції, з якою ми досі не можемо впоратися”, – сказала вона.

Голова галузевої асоціації також назвала серед претензій, які висувають до українського свинарства європейські експерти, негативний вплив на екологію, на озеленення довкілля та нагадують про декарбонізацію. Вони розповідають про складнощі імплементації зеленого курсу, стандартів, про неготовність європейських фермерів виробляти продукцію з їх урахуванням через подорожчання виробництва.

Президентка АСУ повідомила, що асоціація перебуває в тісному діалозі з владою та співпрацює задля перегляду заборони на українську свинину з боку ЄС і відновлення експорту на європейський ринок.

“Якщо ми хочемо розвивати свинарство, то всі чудово розуміють, що без каналів збуту розвитку не буде. Наш ринок не гумовий. І наш споживач, на жаль, ще довго не матиме економічної стабільності, щоб суттєво нарощувати споживання”, – констатувала керівник АСУ.

Як повідомлялось раніше, імпорт субпродуктів ВРХ і свиней за чотири місяці впав на понад 15%.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram