Грудень традиційно вважається “коротким” місяцем для ділової активності через святковий період, що додає викликів для учасників ринку пшениці.
Про це повідомляють аналітики сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в межах ВАР.
“Станом на 9 грудня експорт української пшениці досяг 136 тисяч тонн. Утім, є ризик “підгорання” контрактів для трейдерів, оскільки до кінця грудня заплановано виконати контракти на загальний обсяг у 1,1 мільйона тонн”, – кажуть у ПУСК.
Читайте також: Kernel суттєво скоригував структуру с/г посівів: збільшено площі пшениці, сої, ріпаку
За словами аналітиків, попит на українську пшеницю залишається високим, особливо на ринку Іспанії, де минулого тижня укладено угоди на постачання фуражної пшениці за ціною $237-238 за тонну з поставкою у січні.
Водночас основна конкуренція спостерігається з боку російської пшениці, яка завдяки агресивній ціновій політиці домінує на ринках Алжиру, Тунісу та Близького Сходу. Але ситуація може змінитися у 2025 році.
“Очікується, що з лютого до червня 2025 року рф зможе експортувати лише 11 млн тонн через введення експортної квоти. Це суттєво менше, ніж у попередньому сезоні, коли квота складала 28-29 млн тонн. Додатковий фактор впливу — незадовільний стан 30% посівів у рф. Можна очікувати поступового зростання цін на пшеницю вже у грудні-січні, яке може досягти $20-25 на тонні”, – кажуть у ПУСК.
На внутрішньому ринку України пшениця 2-3 класу залишається основним товаром для переробників, тоді як експортерам пропонують фуражне зерно.
Як повідомлялось раніше, експорт українського ріпаку до ЄС у сезоні-2024/25 збільшився на 13%.