Новини

Українському бізнесу варто заходити на ринки, де відсутня РФ – Качка

Заступник міністра економіки – торгівельний представник України Тарас Качка заявив, що українському бізнесу є сенс звернути увагу на експорт у країни, де відсутній російський бізнес.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

За його словами, вибудовувати експортну стратегію підприємства доцільно з урахуванням виробництва, торгової політики держави і відносин із клієнтами на нових ринках, де їх і варто шукати. Торгпред України навів у якості прикладу країни Північної Європи.

“Географічно Північна Європа з РФ багато чого отримувала. Просто логістично було ближче, ефективніше – залізниця, порти і так далі. Саме з об’єктивних причин, там, де Росія відсутня, ринок, можливо, не такий там багатомільйонний, але там, можливо, найбагатші клієнти знаходяться. І туди треба заходити”, – сказав він під час Саміту експортерів-2025, організованому виданням Forbes Ukraine.

Читайте також: Частка експорту Kernel до Європи за час війни зросла по зернових з 27% до 52%

Качка повідомив, що український уряд 8 квітня 2025 року буде підписувати оновлену угоду з країними ЄАВТ (Норвегія, Ісландія, Швейцпрія, Ліхтенштейн – ред), і закликав український бізнес зважати на нові ніші і опановувати ці ринки, зокрема, покращувати якість продукції, формувати сприйняття за рахунок отримання сертифікатів, які визнаються новими ринками.

Торгпред України також порадив дотримуватися стабільності у виробництві, виборі експортних ринків та розбудові бізнесу. Він також акцентував на необхідності постійного пошуку інноваційних технологій, адже “конкурувати лише найнижчою ціною – це згубна практика”.

“Україні зараз ефективність дається дуже болісно. Маємо великі дискусії щодо тарифів на внутрішніх перевезеннях, щодо вартості електроенергії та стабільності її постачання. Це все говорить про те, що бізнес має перебудуватися.

Орієнтуватися, що ми можемо найдешевше продати, така стратегія вряд чи буде виграшною у середній перспективі”, – наголосив замміністра і закликав залишатися гнучкими, чітко орієнтуватися на планування і на пошук більш оптимальних бізнес-процесів.

Як повідомлялось раніше, темпи експорту зерна у березні на 36,1% нижче, ніж рік тому.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram