Новини

В агресора проблеми зі зберіганням зерна

За перші три місяці нового сезону темпи експорту зернових досить сильно відстали від оптимального графіка, і навряд чи наступні місяці росія зможе надолужити втрачене.
Виходимо з того, що експорт усіх зернових буде нижчим за той оптимальний рівень, за якого у нас нормальні запаси. Вони, швидше за все, теж роздмухуються, і паралельно будуть втрати при зберіганні, пише гендиректор Інституту кон’юнктури аграрного ринку (ІКАР) Дмитро Рилько.

“За олійними буде приблизно така сама картина, і експортний потенціал, швидше за все, залишиться нереалізованим. Цього року в росії очікується рекордний урожай пшениці, ймовірні максимуми з кукурудзи та ячменю, хороший валовий збір цукрових буряків. На нас чекає рекорд з усіх чотирьох основних видів олійних: соняшнику, сої, ріпаку та олійного льону. Все це призводить до того, що відбувається грандіозне зниження цін по всій країні. Чим далі від експортного ринку знаходиться регіон, тим сильніше там упали ціни.”

Те, що зерно може просто згнити за такого рекордного врожаю та зниження експорту, говорить і перший заступник голови комітету держдуми з аграрних питань, президент Асоціація селянських (фермерських) господарств та сільськогосподарських кооперативів (АККОР) Володимир Плотніков:
«У росії спостерігається нестача потужностей для зберігання зернових та олійних, урожай яких цього року буде рекордним. Зерном уже забито всі склади, всі пристосовані приміщення. Заповнені не тільки сховища: воно зберігається на відкритих струмах, на майданчиках, бо багато зерна. А йде збирання соняшнику. Як його зберігати – незрозуміло».

Слідкуйте за нами в соцмережах
Facebook https://www.facebook.com/bizagro
Telegram https://t.me/bizagro

Читайте також

Олександр Гайду: «Маємо підтримувати аграріїв, що постраждали від війни. Вони – герої”