В «Агрікор Холдингу», що входить до Чернігівського кластеру групи компаній «Агрейн», відтворення м’ясної великої рогатої худоби відбувається природним шляхом і штучним заплідненням у співвідношенні 75:25, що разом забезпечує 97% заплідненості.
Про це повідомив керівник напряму тваринництва агрогрупи «Агрейн» Олександр Буднік, пише Аgrotimes.
«Щороку ми штучно запліднюємо близько 400 голів ВРХ. Ця процедура обов’язкова, оскільки генетичного матеріалу для відтворення природним способом бракує. Хороших бугаїв-плідників складно знайти, а запліднювати все поголів’я штучно не виходить з технічних причин. Тому поєднуємо ці способи», – сказав він.
За його словами, для штучного запліднення «Агрікор Холдинг» використовує спермопродукцію відомих виробників із Франції, Канади та США.
«Використання спермопродукції ‒ єдиний варіант для розвитку племінного м’ясного скотарства в Україні. Адже генетичні ресурси вітчизняних племзаводів обмежені, до того ж зазвичай такі господарства не поспішають продавати племінних телиць, а розвивають цей сегмент у себе», – розповів він.
Читайте також: За п’ять місяців. Україна витратила на 12% більше на імпорт живої птиці
Аграрій заявив, що теличок запліднюють із 15-16 місяців. Плідний вік м’ясної корови ‒ близько 18 років, за цей час вона має привести 15-16 телят.
«Агрікор Холдинг» розводить 7 м’ясних порід ВРХ: абердин-ангус, шароле, лімузин, м’ясний симентал, поліська м’ясна, південна м’ясна (асканійський тип), знам’янський тип поліської м’ясної.
«Акцент сьогодні робимо на трьох породах: поліська, шароле й абердин, які складають 70% поголів’я. Інші породи – в невеликій кількості. Частина корів ‒ чистокровні, їх використовують для розвитку племінного напряму», ‒ сказав Буднік.
Як повідомлялось раніше, аналітики розповіли, як розпочався липень для операторів ринку свиней забійних кондицій.