Індонезійська асоціація виробників пальмової олії (Gapki) попередила, що план зі збільшення мита на експорт сирої пальмової олії (CPO) до 10% у 2025 році може зробити місцевих виробників менш конкурентоспроможними на світовому ринку.
Про це пише АПК-Інформ.
Наразі уряд Індонезії стягує мито у розмірі 7,5% з експорту CPO, у той час як для продуктів з рафінованої пальмової олії застосовується нижча ставка – 3-6% від базової ціни.
Читайте також: Заборона на українську картоплю в Європі діє через невірну статистику – аграрій
«Збільшення експортного мита зробить експорт індонезійської пальмової олії менш конкурентоспроможним порівняно з сусідніми країнами», — заявив голова Gapki Едді Мартоно.
Координуючий міністр економіки Індонезії Аірлангга Хартарто повідомляв, що збільшення експортного мита CPO допоможе уряду просунутися вперед у реалізації обов’язкової програми з виробництва 40% біодизеля на основі пальмової олії (B40), яка стартує у січні 2025 р.
Однак галузеві асоціації стурбовані тим, що модернізована програма з біодизелю у поєднанні з вищим збором призведе до зниження загального обсягу експорту CPO, особливо на тлі стагнації внутрішнього виробництва.
Як повідомлялось раніше, ціни в українських портах на соєві боби залишалися стабільними.