У Kernel розповіли, що застосовують ШІ-технології для визначення потенціалу продуктивності полів.
Про це йдеться у повідомленні пресслужби компанії.
“Роками напрацьовували власну базу даних по кожній ділянці. Збирали інформацію як про агрохімію та ґрунти, так і низку показників, які моніторить техніка під час польових робіт”, – сказано у повідомленні.
Розроблена модель машинного навчання допомагає визначити потенціал кожного поля, виявити, як та наскільки в тонах на гектар різні фактори впливають на врожайність. У підсумку визначаються сильні та слабкі сторони кожного поля, а також будується алгоритм підвищення його прихованого потенціалу та результативності. Це дозволяє адаптувати агротехнічні заходи під конкретні умови.
Читайте також: Kernel відновлює форвардні контракти для олійних культур
Таке застосування технології ШІ дозволяє краще розуміти потреби кожної ділянки та, наприклад, раціоналізувати систему живлення та внесення добрив. Цього року скорегували норми добрив для кожного поля, щоб максимізувати урожайність і уникнути ризиків збільшення витрат на полях із низьким потенціалом. А в кінці збору врожаю проведуть детальну оцінку ефективності даного підходу на практиці.
“Наші спеціалісти вже працюють над тим, щоб розраховувати потенціал не тільки цілого поля, а деталізувати дані на рівні типових однорідних ділянок. Це дозволить ще точніше аналізувати змінність умов в межах одного поля, щоб в майбутньому ефективніше прогнозувати врожайність, оптимізувати ресурси та не перевантажувати ґрунти”, – сказано у повідомленні.
Як повідомлялось раніше, Kernel прийняв перше судно від світового виробника NPK-добрив.