Протягом 2022 року промисловими рибалками у водоймах України загалом було виловлено 10053 тонни водних біоресурсів.
При цьому 99 % (9953 тонни) виловлено у внутрішніх водоймах України. Зокрема:
- 8339 тонн у водосховищах Дніпра,
- 1309 тонн у пониззі р. Дністер з лиманом і Кучурганському водосховищі,
- 137,1 тонни у Дніпровсько-Бузькій естуарній системі,
- 85,4 тонни у причорноморських лиманах,
- 65,2 тонни у р. Дунай,
- 17,8 тонни в інших водоймах.
Найбільше у водоймах України протягом 2022 року промисловими рибалками було виловлено карася сріблястого – 4236 тонн. Масовість цього виду зумовлена його високою адаптивністю: живе майже всюди, всеїдний, може розмножуватися декілька разів на рік і без запліднення ікринок. Крім того, здатен виживати при високих температурах, низькому рівні кисню, пересиханні водойм і навіть залишається живим у промерзаючих водоймах, закопуючись у мул.
Крім сріблястого карася, основу промислового вилову склали також інші прісноводні види водних біоресурсів: лящ – 1531 тонна, плітка – 1418 тонн, плоскирка – 691 тонна, рослиноїдні види риб – 501 тонна, інший дрібний частик – 347 тонн, судак – 301 тонна, синець – 269 тонн, короп (сазан) – 141 тонна, чехоня – 96 тонн.
Читайте також: Ринок Туреччини відкрито для експорту української рибної продукції
Натомість промисловий вилов морських видів (рапана, тюлька, бички, шпрот, креветка та інші), які становили значну частку промислу у попередні роки, минулоріч знизився до мінімуму. Відтак вітчизняна морська риба наразі фактично стала недоступною для наших громадян, а її замінила імпортна рибна продукція.
«Покращити ситуацію може започаткована нещодавно в країні реформа промислового рибальства. Та радикальне її виправлення можливе лише після повного звільнення усіх наших водних акваторій від військової присутності окупантів та їх наслідків», – зазначив т.в.о. Голови Держрибагентства Ігор Клименок.
Як вже раніше інформувало Держрибагентство, промислове рибальство в Азовському та Чорному морях було фактично заблоковане, за виключенням певних ділянок у межах Миколаївської та Херсонської областей. Внаслідок цього у Чорному морі добуто лише 75,8 тонни водних біоресурсів (0,9 % у порівнянні з 2021 роком), в Азовському (ще до початку повномасштабного вторгнення рф на територію України) – 24 тонни (0,5 % у порівнянні з 2021 роком).
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram