Рослинництво

В Одеській області почав цвісти виноград

На виноградниках Півдня Одещини спостерігається початок фенологічної фази розвитку – цвітіння винограду. В цей час волога холодна або суха жарка погода може викликати посилене обсипання зав’язі.

Про це йдеться у довідці про стан виноградників на 10 червня 2024 року від Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова» НААН України.

Визначення польової вологості ґрунту на виноградниках свідчить про задовільне вологозабезпечення на поточну фазу розвитку рослин. Так, вологість ґрунту в шарі 0-100 см в середньому дорівнює 86% НВ.

Атмосферні опади весняного періоду покращили значення запасу ґрунтової вологи на виноградниках. Запас продуктивної вологі в метровому шарі важкосуглинкового чорнозему на кінець травня дорівнює 107 мм, що відповідає середньо-багаторічним значенням.

Читайте також: Фермер не один на ринку. Експерт порадив продавати яблука за першої можливості

Водночас слід приділити особливу увагу агроприйомам зі збереження у ґрунті вологи, а також своєчасному проведенню зелених операцій, особливо на виноградниках без зрошення.

По-перше, це недопущення забур’яненості виноградників та підтримування верхнього шару ґрунту у пухкому стані, для чого при потребі проводити неглибокі (7-10 см) культивації з одночасною обробкою ґрунту в рядах.

По-друге, обов’язково слід проводити обламування зайвих пагонів та видалення підщепної порослі. На шпалерно-рядових виноградниках встановлювати норму навантаження 60-80 тисяч пагонів на гектар насаджень при культивуванні винограду без зрошення.

Як повідомлялось раніше, збільшились поставки південноафриканських груш у Канаду.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram