Аграрії Ізмаїльського району Одеської облатсі наприкінці вересня – початку жовтня почали збирати рис, цього року врожай доволі низький.
Про це пише Юг.Today.
На півдні Одеської області прогнозують здорожчання білого кілійського рису до 70-80 грн за один кілограм.
За словами голови Кілійської громади Вячеслава Чернявського, наразі два рисових господарства вже розпочали збирати культуру. Три підприємства ще не приступали до жнив. Всього під рис в Кілійській громаді фермери відвели близько трьох тисяч гектарів землі.
Чиновник каже, що врожай рису цього року поганий, якщо враховувати витрати аграрієв на вирощування білого золота. Зокрема, один гектар фермеру коштує 110 тис. грн. А сама сировина сьогодні вартує 30 грн за один кілограм, тобто ціна однієї тонни рису з поля становитиме 30 тис. грн. Таким чином, близько 3,5 тонн рису потрібно зібрати аграрієві, щоб покрити витрати в розмірі 110 тис. грн на його вирощування.
Читайте також: Виробництво рису постраждало найбільше від повномасштабного вторгнення рф – УКАБ
Аби отримати білий рис, сировина повинна пройти переробку на заводі, що передбачає також певні витрати. А от з семи зібраних тонн вийде максимум чотири тонни білого рису. Таким чином, дохід аграрія виходить не більше півтори тони білого рису з гектара, якщо не враховувати витрати на переробку, зберігання, перевезення. Підприємство вийде в “нуль” в кращому випадку.
Голова Кілійської громади зауважив, що в цьому році очікують нехорошу ситуацію, враховуючи те, що в Україні рис дорогий. 30 гривень за кілограм для сировини, якщо вимірювати розцінками мирного часу, — це дуже велика вартість. І навіть така ціна не може відшкодувати витрати на оплату електронергії та води. В ідеалі, аби аграрії могли заробити на вирощуванні рису, потрібно зібрати врожай близько восьми-десяти тонн з гектара.
Чернявський каже, що через високу стартову ціну сировини на полицях магазинів кінцевий продукт (білий кілійський рис) може обійтися покупцеві в середньому 70-80 грн. Звичайно, є гірші китайські сорти, які можуть коштувати і 40 грн за кілограм, але закордонна продукція поступається в якості кілійському рисові.
Як повідомлялось раніше, Бориспільский елеватор заздалегідь закуповує газ.