В Україні спостерігається другий «пік» переробки соєвих бобів і, судячи з темпів, він може перевершити попередній.
Про це повідомила аналітикиня ринку олійних АПК-Інформ Світлана Киричок.
Так, у сезоні-2023/24 в країні було перероблено близько 1,98 млн тонн сої (+16% до 2022/23 МР), що стало другим за величиною показником для галузі.
Однак, за оцінкою аналітиків, у поточному сезоні-2024/25 переробка даної культури може оновити історичний рекорд, склавши близько 2,1-2,2 млн тонн.
Читайте також: Після недовготривалого зниження цін. В Україні почала дорожчати фуражна кукурудза
За словами експертки, максимального показника в переробці соєвих бобів було досягнуто у 2018/19 МР (2 млн тонн).
«До факторів, що наразі позитивно впливають на переробку сої всередині країни, можна віднести не тільки збільшення виробництва бобової, а й підвищення темпів експорту українського соєвого шроту третій сезон поспіль до ЄС, зокрема до Польщі», – зазначила спікерка.
Частка експорту в загальному розподіленні соєвого шроту у 2023/24 МР досягла 41% проти 38-40% у попередні роки.
«А, враховуючи чинне імпортне мито в Євросоюзі на російські шроти олійних культур, у поточному сезоні попит на український продукт на зовнішніх ринках може посилитись», – вважає аналітикиня.
Водночас серед ризиків переробки соєвих бобів у поточному сезоні Киричок назвала розповсюдження в Україні вірусу АЧС, внаслідок чого реалізація даного продукту на внутрішньому ринку, на який теж приходиться до 40% від загальної пропозиції, може сповільнитись.
Як повідомлялось раніше, “Контінентал” вже на екваторі збору врожаю кукурудзи.