Новини Рослинництво

В Україні збільшать посівну площу зернових культур

У зв’язку з постійною зміною ринкових умов виникає необхідність оновити прогноз врожаю 2023 року. Основними відмінностями оновленого прогнозу є зростання посівних площ зернових культур та зниження посівних площ олійних культур, а також більш високий рівень врожайності.

Факторами, що вплинули на зміну прогнозу врожаю зернових та олійних культур були:

  • оновлення даних щодо посівних площ озимих культур Міністерством аграрної політики та продовольства в сторону збільшення;
  • відносно сталий обсяг експорту продукції АПК на рівні 6 млн т щомісяця та зменшення вартості логістики;
  • продовження роботи «зернового коридору» ще на 120 днів;
  • збір врожаю майже всієї кукурудзи 2022 року;
  • тенденція щодо зменшення ціни на добрива в порівнянні з періодом, коли був зроблений попередній прогноз;
  • відновлення стабільності електропостачання, що дозволило поновити сушку зернових та олійних культур та додає більше впевненості на новий сезон;
  • активізація роботи по обстеженню та розмінуванню полів в деокупованих  районах Миколаївської, Херсонської та Харківської областей.

 

Із врахуванням цих змін, в 2023 році можна очікувати посівні площі зернових культур на рівні 9,6 млн га (пшениця – 4,3 млн га, кукурудза – 3,3 млн га та ячмінь – 1,4 млн га). В результаті очікується отримання 39,6 млн т зернових (пшениця – 15,8 млн т, кукурудза – 18,5 млн т та ячмінь – 4,2 млн т).

copy_61190187 (3)

Щодо олійних культур, то їх посівні площі очікуються на рівні 9,3 млн га (соняшник – 6,1 млн га, соя – 2,0 млн га та ріпак – 1,2 млн га). Це дозволить отримати валовий збір на рівні 19,8 млн т (соняшник – 13,0 млн т, соя – 4,0 млн т та ріпак – 2,8 млн т).

Читайте також:
Посівна кампанія розпочалась по всій території України
Олійних культур посіють більше, а виробництво зернових зменшиться, – Тарас Висоцький
Зміна клімату: гідрологи та кліматологи говорять про багаторічну посуху в Європі

За попередніми оцінками, такий врожай зможе повністю задовольнити внутрішній попит та забезпечить експортний потенціал на рівні 41 млн т зернових та олійних культур.

copy-copy_61190204 (3)
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram