Рослинництво

В Укргідрометеоцентрі розповіли про агрометеорологічні умови другої декади березня

У декадному звіті фахівці Укргідрометеоцентру заявили, що агрометеорологічні умови в другій декаді березня в Україні були в цілому задовільними.

Про це повідомляє АПК-Інформ.

У звіті сказано, що протягом декади сніговий покрив з полів зійшов, ґрунт відтанув повністю, несприятливих явищ не спостерігалося. У другій половині декади ще відмічалося короткочасне зниження мінімальної температури ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур та багаторічних трав до 0°С – мінус 5°С, що було безпечним для рослин.

Читайте також: На полі, де були висіяні покривні культури, вологи на 5 мм більше – аграрій

Досить високі температури повітря в денні години сприяли підсиханню та прогріванню верхніх шарів ґрунту, що дозволило господарствам розпочати сівбу ранніх ярих культур та гороху, на ранніх посівах яких уже відмічалося проростання зерна та утворення сходів.

Також зазначається, що за результатами обстеження посівів озимих культур після відновлення вегетації, зокрема метеостанціями Харківської області, незважаючи на цілий комплекс несприятливих умов восени та неоднозначні умови перезимівлі, більша частина посівів знаходиться в доброму стані, лише 3% обстежених полів – у незадовільному.

«За візуальною оцінкою на всій території України посіви знаходяться в доброму стані, лише в Дніпропетровській, Полтавській, місцями в Сумській та Чернігівській областях значна частина посівів у задовільному стані. Це в основному слаборозвинені посіви – 3-й листок та навіть сходи, що є вразливими фазами розвитку щодо поточних погодних умов та дефіциту вологи у верхніх шарах ґрунту», – зазначили фахівці.

Станом на 20 березня запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту під озимими культурами та на зябі на більшій частині площ становили від 21 до 54 мм, що відповідало достатнім та оптимальним показникам продуктивної вологи. Лише на півдні Одеської, в північних районах Херсонської та на окремих площах Дніпропетровської областей зволоження орного шару ґрунту було задовільним – 15-20 мм продуктивної вологи.

Як повідомлялось раніше, у “Кернела” наразі лише один завод працює на сої та ріпаку, решта повернулися до соняшнику.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram