Новини

ВАР просить Раду запровадити особливі умови кредитування та лізингу для аграріїв окупованих територій

Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) звернулася до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука із проханням підтримати законопроект №12148, який має на меті запровадити особливі умови кредитування та лізингу для аграріїв у період воєнного стану.

Про це йдеться на сайті ВАР.

У зверненні ВАР сказано, що через бойові дії та тимчасову окупацію багато аграріїв втратили можливість «нормального ведення своєї господарської діяльності». Особливо постраждали підприємці, які до війни працювали на територіях, що нині перебувають під окупацією або стали зоною активних бойових дій.

«Виїжджаючи з окупації або в безпечні регіони, фермери втрачають свої підприємства та змогу вести господарську діяльність», – сказано у листі. Внаслідок цього вони не можуть вчасно виконувати свої кредитні зобов’язання перед банками.

Читайте також: Війна вже завдала українським аграріям збитків на понад $50 мільярдів – ВАР

ВАР наголошує, що на тлі такої складної ситуації «непоодинокі випадки застосування в повній мірі комерційними банками до таких аграріїв механізмів примусового стягнення заборгованості». Стягнення боргів часто поширюється не тільки на самих фермерів, але й на поручителів за такими кредитами – фізичних осіб, у яких можуть вилучати «останнє – єдину квартиру, транспортний засіб тощо».

Для розв’язання цієї проблеми ВАР закликає Верховну Раду підтримати законопроект №12148, який передбачає запровадження тимчасової заборони на примусове стягнення заборгованості з аграріїв, чиє заставне майно або об’єкти лізингу знаходяться на територіях активних бойових дій чи тимчасово окупованих територіях. Пропонується, щоб такі умови діяли під час воєнного стану та ще один рік після його завершення.

«Просимо підтримати проект Закону України №12148 та сприяти його якнайшвидшому включенню до порядку денного сесії та розгляду Верховною Радою України», – йдеться у зверненні.

Як повідомлялось раніше, у Закарпатській області перебуває 40% усього релокованого бізнесу України.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram