Новини

ВАР закликала нардепів «заморозити» кредити для агропідприємств на окупованих територіях

Всеукраїнська аграрна рада заявила, що звернулася до народних депутатів України з проханням підтримати вкрай важливий для окупованих агропідприємств проект закону про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо кредитування на період дії воєнного стану (№11180-1 від 02.05.2024).

У раді заявили, що законопроєкт направлений на вирішення ключової проблеми агровиробників окупованих регіонів, які виїхали на підконтрольну територію України, – заморозити до завершення війни стягнення та виплати за кредитами, які вони брали до війни на розвиток бізнесу.

Читайте також: У Мінагро розповіли, скільки банківських кредитів аграрії отримали з початку року на розвиток

«Наразі більшість суб’єктів господарювання втратили можливість нормально працювати через ведення бойових дій, економічну кризу або окупацію території, де провадилася їх господарська діяльність. Підприємці вимушені справлятися з ризиками та наслідками війни, що включають втрати від знищення активів, ризики, пов’язані з безпекою персоналу, зруйновану інфраструктуру та кібератаки», – сказано у пояснювальній до законопроєкту записці.

У ВАР заявили, що цим законопроєктом пропонується закріпити на період дії воєнного стану законодавчі норми стосовно заборони банкам стягувати з суб’єктів господарювання, виробничі потужності яких станом на 24 лютого 2022 року було розміщено на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих рф територіях України, та пов’язаних фізичних осіб-поручителів забезпечення або заставу за кредитами, які були надані під державні гарантії на портфельній основі та/або за якими надавалася державна фінансова підтримка, як часткова компенсація відсоткової ставки.

Реалізація положень проекту закону сприятиме узгодженню норм цивільного законодавства та законодавства про споживче кредитування, а також дозволить бізнесу, який до 24 лютого 2022 року здійснював свою діяльність на тимчасово окупованих територіях, відновити свою господарську діяльність та у подальшому виконувати свої зобов’язання перед банками-кредиторами за раніше залученими кредитами.

Як повідомлялось раніше, “Нібулон” та Raiffeisen Bank – Aval підписали угоду з реструктуризації кредиту.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram