Уряд затвердив Постанову, яка містить нові правила для післядипломної освіти фахівців ветеринарної медицини.
“Положення про післядипломну освіту та інші форми підвищення кваліфікації спеціалістів ветеринарної медицини” розроблені Міністерством аграрної політики та продовольства України на виконання Закону України “Про ветеринарну медицину”.
“Це ще один крок для підвищення рівня фахівців нашої ветеринарної медицини до стандартів ЄС. Завдяки новим правилам, фермери користуватимуться послугами ветеринарів з відповідним сертифікатом про підтвердження європейського рівня знань,” – зазначив перший заступник Міністра агрополітики Тарас Висоцький.
Згідно з Положенням про післядипломну освіту:
-
підвищення кваліфікації спеціалістів ветеринарної медицини проводиться не менше одного разу на п’ять років;
-
врегульовано питання нарахувань кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи для спеціалістів ветеринарної медицини;
-
визначено документи, що видаються за результатами проходження підвищення кваліфікації та стажування (ЄКТС);
-
затверджено основні критерії у визначенні закладів післядипломної освіти, що здійснюватимуть підвищення кваліфікації спеціалістів ветеринарної медицини;
-
встановлено порядок проходження стажування спеціалістів ветеринарної медицини та затверджено форми індивідуального плану стажування;
Постанова набирає чинності через рік після закінчення воєнного стану.
Читайте також: Мінагро гармонізує ветеринарне законодавство України з нормативами ЄС
Ознайомитись з “Положенням про післядипломну освіту та інші форми підвищення кваліфікації спеціалістів ветеринарної медицини” можна за посиланням.
Довідково. Європейська система трансферу і накопичення кредитів (ЄКТС) – це система, яка дозволяє кількісно (в кредитах) оцінити навчальні програми, дисципліни та навантаження студента. Ця система забезпечує єдину міждержавну та міжуніверситетську процедуру оцінювання навчання, дозволяє виміряти і порівняти результати навчання студентів, допомагає академічному визнанню і зарахуванню результатів навчання у різних навчальних закладах.
Суть системи в тому, що, складаючи заліки та іспити, студент отримує не лише оцінку за кожен з них, але й певну кількість кредитів ЄКТС. Тож, якщо студент переводиться до іншого закладу вищої освіти і частина навчальних дисциплін співпадає за назвою, змістом та кількістю кредитів, то такі дисципліни можуть бути йому перезараховані. Тобто повторно складати їх не треба.
Читайте про новини агробізнесу в соцмережах Facebook та Telegram