Новини

Відновлювальні джерела енергії в Україні становлять 11%

Зараз в Україні відновлювальні джерела енергії становлять 11%. Заплановано, що до 2030 року ця частка має збільшитись 27%. Про це в інтерв’ю GrowHow розповів голова правління громадської спілки «Біоенергетична асоціація України» Георгій Гелетуха.

За його словами, з цих 11% близько 75% — це біомаса, а решта — сумарно гідро, сонячна та вітрова енергетики. Досягнення української мети у відновлювальній енергетиці фахівець вважає цілком реальним. Він зазначив, що якщо будуть виконуватися цілі, які уряд поставив, то це забезпечить мінімум подвоєння використання біоенергетики.

Читайте також:
Виробництво біометану забезпечить енергетичну незалежність нашій державі,- Віталій Головня
АПК України може забезпечити до 90% потреб в сировині для вітчизняної біоенергетичної галузі
Біометан — це рішення двох проблем одразу: заміни імпортного природного газу та альтернативи синтетичним добривам

Експерт зазначив, що Європа чітко зафіксувала цілі йди в напрямку CO2 нейтрального, або кліматично нейтрального континенту. Там активно нарощують частку відновлювальних джерел енергії.

— В загальному споживанні у них (ЄС, — ред.) зараз вже 22% відновлювальної енергії. На 2030 рік була ціль 32% відновлювальної, рік назад підняли цю ціль до 40%. Після нападу росії на Україну, вони ще збільшили ціль щодо відновлювальних на 2030 рік — до 45%. Європа чітко бачить розвиток відновлювальних джерел енергії як відповідь на російську агресію та збільшення цін на газ, і кліматичні виклики, — розповів Георгій Гелетуха.

Він додав, що європейські та українські політичні цілі збігаються: мати економічну вигоду, скоротити викиди вуглекислого газу і боротися із глобальним потепління. Отож причин для зупинки розвитку біоенергетики у найближчі роки немає.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram