Ще до початку повномасштабного вторгнення, 20% сільськогосподарських земель України зазнали суттєвої деградації, а рівень їх розораності сягав 53%
Екоінспектори розрахували 448,9 мільярда гривень збитків, що були завдані українським ґрунтам через російську військову агресію.
Відходами війни засмічено 8 099 793 440 м2 земель та забруднено шкідливими речовинами, які вивільнюються у результаті детонування боєприпасів, 291 826 950 м2, повідомляє Державна екологічна інспекція у Facebook.
https://www.facebook.com/deiukr/posts/514134067413969
В повідомленні наголосили, що ґрунти також зазнають пошкодження структури. Це призводить до пошкодження сільськогосподарських угідь, неможливості проведення посівних робіт та, як наслідок, до відсутності врожаю на землях.
Читайте також: Махінації з лісодеревиною на понад 32 млн грн: на Вінниччині судитимуть посадовців лісгоспу
“Знищення українських земель – це злочин проти довкілля України та проблема світового масштабу, яка несе ризики настання продовольчої кризи та неможливості гарантування продовольчої безпеки для людства у майбутньому. Ворог має нести повну відповідальність за злочини проти людства та довкілля”, – зазначили в пресслужбі.
Автори також підкреслили, що за даними міжнародної організації ФАО (Food and Agriculture Organization), яка діє під патронатом ООН, до початку повномасштабного вторгнення росії, 20% сільськогосподарських земель України зазнали суттєвої деградації, а рівень їх розораності сягав 53%. Такий показник є одним з найвищих у світі, наприклад, у Польщі він сягає 36,5%, у Німеччині – 34,1%, у США — 17,5%, а в Китаї – 12%.