Новини

Виробники макаронів радіють, що Туреччина постачає пшеницю твердих сортів за кордон – Reuters

Вражаючий прорив Туреччини як експортера твердої пшениці позбавив шанувальників макаронних виробів ще від одного року цінового болю. Країна має намір залишатися найважливішим джерелом інгредієнта, який цінується в середземноморській кухні.

Про це повідомляє Reuters.

Туреччина, яка в 2023/24 році стане другим за величиною експортером твердої пшениці у світі, допомогла заповнити дефіцит пропозиції, викликаний другою за три роки посухою в Канаді, яка є основним постачальником. Також таким чином було стримано сплеск цін, що спостерігався на початку сезону.

Згідно з прогнозами Міжнародної ради з зерна, світові запаси дуруму цього сезону досягнуть тридесятирічного мінімуму. Але турецькі поставки дозволили уникнути негайного дефіциту та підтримати ціни на дурум відповідно до зниження світових цін на основні зернові культури.

Читайте також: Україна і Туреччина підписали угоду, яка спрощує спільну торгівлю

Раніше чистий імпортер твердої пшениці, чиє борошно використовується для приготування макаронів, кускусів і деяких видів хліба в Середземноморському регіоні, Туреччина застала зненацька ринок, експортувавши близько 1,5 мільйона метричних тонн дуруму в сезоні 2023/24, який закінчується в червні.

“Туреччина, вийшовши на світові ринки як експортер, змінила ситуацію”, – сказав голова Асоціації макаронної промисловості Туреччини Айкут Геймен.

За його словами, це не поодинокий випадок, і найближчими роками Туреччина буде експортером дуруму.

Минулого року Туреччина зібрала вищий, ніж очікувалося, урожай, і після значного імпорту, викликаного високою інфляцією та попередньою посухою, її запаси виявилися повними.

Як повідомлялось раніше, Туреччина в 2024 році може оновити рекорд в експорті борошна.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram