Повернення під контроль України бурових газо- та нафтовидобувних платформ на шельфі Чорного моря біля Криму може в рази зменшити переговорну позицію Росії щодо поновлення Чорноморської зернової ініціативи. Таку думку висловив експерт Асоціації реінтеграції Криму Борис Бабін на брифінгу у «Медіацентрі Україна — Одеса».
За словами Бабіна, така операція українських збройних сил доводить, що агресор не може контролювати все Чорне море та висувати свої умови щодо роботи зернового коридору.
Ці вишки були маленьким гарнізоном, який забезпечував ворогу радіорозвідку та можливість проведення диверсійних дій у певній частині акваторії. Адже деякі з цих вишок ближче до Одещини, ніж до Криму. І ворог постійно розповідав, що він контролює усе Чорне море. І тому шантажує своїми умовами постачання зерна. Але якщо цивільне судноплавство не заблоковане, і судна можуть приходити в українські порти, виникає питання — хто взагалі буде слухати терориста? Якщо ми доведемо, що Росія не контролює частину акваторії, то її переговорна позиція як зменшується в рази. І це основний геополітичний вимір ситуації з поверненням вишок”, — розповів експерт.
Він також додав, що, на його думку, є інша складова операції — «інформаційно-військова».
Також по темі: Ердоган просить не маргіналізувати Росію у “зерновій угоді”
Росіяни постійно казали, що в України немає флоту, а ось агресор просто фантастично мілітаризував Крим та свій чорноморський флот. Але ми бачимо, що під носом агресора чиняться дуже зухвалі дії. І агресор не може цьому ефективно протидіяти. Й це бачить весь світ”, — зазначив Бабін.
Також, на його думку, конфлікти біля Криму, які відбувалися за останні сторіччя, довели ефективність саме невеличкого «москітного флоту».
Саме невеличкий флот призводив до успіху, а класичний російський героїчно тонув, і це була його основна функція. І події навколо «вишок Бойка» це доводять”, — підсумував Бабін.
Раніше ГУР МОУ заявило, що Україна повернула під контроль бурові газовидобувні та нафтовидобувні платформи неподалік від окупованого Криму, відомі як «вишки Бойка». Розвідники розповіли, що провели зокрема демонтаж засобів розвідки держави-агресора.