Новини Рослинництво

Витрати на логістику автотранспортом до портів здорожчали до 2500 грн/т

Попри покращення внутрішніх умов і лібералізацію міжнародних перевезень автомобільна логістика зерна все одно становить значну частину витрат, яку вимушені оплачувати сільгоспвиробники.

Про це йдеться у статті журналу The Ukrainian Farmer.

Зокрема, витрати на доставку зерна в порти автотранспортом і сьогодні в середньому становлять 1500–2500 грн/т, що сягає 30–50% у його ціні.

Читайте також: Румунія очолила топ-10 імпортерів українського зерна, за нею йде Китай

Експерти оцінюють зростання вартості логістики у значно більші суми ніж ті, які оприлюднює Мінагро. Так, завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Олександр Захарчук заявив, що з початком блокади портів вартість логістики в структурі експорту зросла у 5–7 разів і досягла показника 180–200 доларів США на тонні зерна.

З огляду на таку вартість логістики, виробники зерна вимушені продавати його нижче від собівартості. За середніми розрахунками торік під час збирання врожаю вартість 1 т пшениці в полі вони вимушено знижували до 100–120 дол. за собівартості виробництва щонайменше 120–150 дол. Отже, аграрії здебільшого продавали зерно собі у збиток, щоб повернути хоча б частину коштів, витрачених на його вирощування.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram