Понад 2,5 тисячі пасік зареєстровані у Хмельницькій області. До початку повномасштабної війни область була лідером з експорту меду за кордон.
Про це повідомляє Суспільне.
Пасічник із 15-річним досвідом Микола Гулько починав займатися бджільництвом із восьми вуликів. Зараз має їх більше сотні. Бджоляр каже, що торік сам змайстрував павільйон для перевезення бджіл. Також робить рамки та вулики.
“Щоб цю рамку зробити, треба спочатку купити станок, потім — матеріал дерев’яний і з нього зробити, і щоб воно вийшло”, – сказав він.
Микола Гулько — секретар обласної спілки пасічників. Серед його колег є пасічники-військові. Їхньою справою зараз займаються дружини.
“Є жінки, які телефонують і просять консультацій та порад, як і що правильно робити, бо чоловіки їхні на війні, а бджоли лишилися”, – сказав він.
Читайте також: В асоціації розповіли, від чого залежать доходи українських експортерів меду
Понад дві з половиною тисячі пасік зареєстровані на Хмельниччині, розповідає начальник Управління агропромислового розвитку та земельних відносин Хмельницької ОДА Олег Омелянюк. Утримується в них 300 тисяч бджолосімей.
За словами Омелянюка, з початком повномасштабного вторгнення кількість виробництва меду не змінилася — впав експорт.
“До повномасштабного вторгнення експортували більш як 70%, також тримали першість по експорту медової продукції за кордон. На сьогодні від виробленої продукції експортується десь третина”, – сказав він.
Гулько заявив, що українські пасічники втрачали дохід, зокрема через протести на кордоні.
“Вивезти не можна, а якщо його не вивезеш, хто його купить. Я сам не можу, а в нас є заготівники”, – сказав він.
Деталі у сюжеті:
Як повідомлялось раніше, у Чернівецькій області дві пасіки отримали статус племінних.