Рослинництво

Вирощувати стає дорожче. У Черкаській області збирають урожай соняшника

На полях у Черкаській області станом на 10 жовтня зібрали 75 відсотків врожаю соняшника. Через посушливу погоду врожайність менша.

Про це повідомляє Суспільне.

Директор обласного департаменту агропромислового розвитку Роман Косенко заявив, що у 2024 році цією культурою засіяли 225 тисяч гектарів, що на 13 тисяч гектарів менше, ніж у 2023.

За словами комбайнера Ростислава Видиша, аби змолотити соняшникове поле площею 20 гектарів, йому треба витратити чотири години.

“Він не лежить, він стоїть. Сухенький, можна збирати. Зважаючи на те, що це літо було аномально спекотним, соняшник нормальний”, — сказав він.

Читайте також: Брокери розповіли, що відбувається з цінами на фуражну пшеницю

Агроном Микола Рідченко заявив, що через посушливе літо на хороший врожай не сподівались, та він залишився на рівні торішнього — 26 центнерів. З його слів, соняшник п’ять місяців живився із квітневих опадів:

“У травні вологи було нуль, дощі не йшли. У червні було 25 міліметрів, у липні-серпні — без дощів і у вересні п’ять міліметрів. Тобто квітневі дощі забезпечили врожай”, – сказав він.

Спека і бездощів’я допомогли заощадити на сушці, тож насіння відразу готове до збуту, каже Рідченко.

“Два тижні тому краї обкосили, щоб площа краще підсихала, а нині сонце все за нас робить”, – сказав він.

Керівник фермерського господарства Олександр Ситник зазначив: свою продукцію продають місцевим виробникам. З його слів, вирощувати соняшник щороку дорожче, та ці витрати компенсує його вартість:

“По соняшнику є рентабельність, хоч і здорожчали запчастини. Все подорожчало, але якщо взяти цей рік і минулий, то і соняшник подорожчав: у 2023 році він був по 11 тисяч, а в цьому — понад двадцять”, – сказав він.

Деталі – у сюжеті:

Як повідомлялось раніше, обсяг експорту в українському морському коридорі досяг 75 млн тонн.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram