Новини

Висоцький обговорив з представниками посольства Швейцарії підтримку аграріїв з прифронтових територій

Виконуючий обов’язки міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зустрівся з делегацією посольства Швейцарії в Україні.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Мінагро.

У зустрічі взяли участь керівник відділу співробітництва посольства Швейцарії в Україні Андре Губер, менеджер програми розвитку приватного сектору (SECO) Ірен Фрай, заступник директора зі співробітництва/координатор проектів з економічного розвитку посольства Швейцарії в Україні Віктор Шуткевич.

Сторони обговорили питання співробітництва та підтримки агросектору України. Зокрема, виконання діючих українсько-швейцарських програм з підтримки агросектору України, а також розглянули майбутні проекти відновлення та розвитку сільського господарства, в тому числі, прифронтових територій.

Читайте також: “Важлива підтримка”. Євросоюз ще на рік продовжив “торговельний безвіз” з Україною

За словами Висоцького, особливої підтримки зараз потребують малі та середні фермери, що продовжують працювати у прифронтових територіях, особливо в 25-50 кілометрах від зони активних бойових дій.

«Фермери з прифронтових територій третій рік у воєнних умовах продовжують вирощувати врожай. Цього року через кліматичні зміни аграрії південних та східних областей серйозно постраждали через посуху. Тому питання зрошення дуже актуальне. Крім того, частина сільськогосподарських земель використовується для спорудження фортифікаційних укріплень. Тому допомога сільгоспвиробникам з прифронтових територій – крок до стабілізації внутрішньої продовольчої безпеки цих регіонів і України в цілому», – сказав Висоцький.

Висоцький зазначив, що цього року Уряд у співпраці з міжнародними партнерами запровадив низку програм з підтримки українських аграріїв, в тому числі, з прифронтових територій. Але для того, щоб фермери могли і далі працювати та розвиватися, необхідно розширити напрямки допомоги. Зокрема, підтримати організації водокористувачів та фермерів безпосередньо щодо відновлення та побудови меліоративних систем. Розробити механізм компенсації аграріям за використання земель для фортифікацій. Також існує потреба у впровадженні страхування врожаю від сезонних впливів погодних умов.

Зі свого боку представники посольства Швейцарії запевнили у своїй підтримці України та наголосили на тому, що вони завжди відкриті для співпраці.

Як повідомлялось раніше, Кіровоградщина передала аграріям Херсонщини насіння соняшника.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram