Новини

Висоцький прокоментував розрив дипломатичних відносин Малі та Нігеру з Україною

Виконуючий обов’язки міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький прокоментував розрив дипломатичних відносин Малі та Нігеру з Україною.

“По-перше, треба пам’ятати, що ми маємо експортно-орієнтований аграрний сектор і абсолютна більшість продукції експортується – 65-70%. І нам важлива постійна побудова дружніх, взаємовигідних торговельних відносин буквально з усіма країнами світу. Аналогічно нам важливо розбудовувати наші відносини і з африканськими країнами. І тут треба розуміти, що більшість африканських країн є нетто-імпортерами. Вони просто змушені імпортувати продовольство для того, щоб жити, щоб забезпечити населення їжею. Тому логічно розвивати ці відносини, якщо в них є запит на імпорт продовольства, а ми країна – експортер продовольства”, – сказав він Українському радіо.

Читайте також: Grain From Ukraine: Україна планує розширити програму в країнах Африки та Карибського басейну – Єрмак

За його словами, Україна зараз багато робить активних дій щодо відкриття нових посольств в африканських країнах.

“Бо перед тим, як компанії активно почнуть співпрацювати, зазвичай дійсно має бути вибудувана система відносин і довіри на рівні держав. Щоб бізнес розумів, що у випадку форс-мажорних обставин, держава може бути арбітром, захисником. Не втручаючись, але справедливо оцінюючи ту чи іншу ситуацію. Тому ми це робимо. І фактично зараз триває активна фаза розбудови, а десь навіть створення дипломатичних відносин з африканськими країнами. І Мінагрополітики вже звернулося до них офіційно листами, щоб вони надали їхні потреби. Тобто, які позиції продовольства їм би потрібно було імпортувати з України, хто може бути контрагентом з їхнього боку, і які, наприклад, вони бачать умови взаємної торгівлі чи розрахунку? Або, наприклад, вони є експортерами іншого типу продукції, яку ми імпортуємо і ми могли би одразу двосторонню торгівлю розвивати. Зараз чекаємо від них відповідей”, – сказав він.

Висоцький зазначив, що у нас є досвід, і ми присутні на ринках африканських країн.

“Але погоджуємося, що цю присутність можна збільшувати. На сьогодні вона незначна. У Північній Африці історично ми завжди були присутні активніше. Якщо ми говоримо про екваторіальну, субекваторіальну Африку, то там, звісно, ми могли би значно розширити свою присутність. Ми зараз більш на старті розбудови цих відносин і розширенні взаємної торгівлі”, – сказав він.

Як повідомлялось раніше, Україна вперше відправляє соняшникову олію в рамках гуманітарної ініціативи «Grain from Ukraine».

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram