Новини

Як кліматичні зміни та мінування впливають на агросектор Миколаївщини

У Миколаївській області аграрії стикаються з викликами, спричиненими кліматичними змінами та мінуваннями полів. У 2024 році навесні потеплішало на три тижні раніше, що змусило фермерів адаптувати графіки посівних робіт.

Про це розповів керівник фермерського господарства “ПАЕК “Артем Пекера, передає Суспільне.

“Оптимальні строки викидання колосу поля з ячменем – це десь 20 травня. 20-25 числа того ж місяця – початок тільки викидання колосу. Поле заколосилося вже, тобто намагається вижити”, — сказав він.

За словами Пекери, мінування полів та надмірна посушливість землі – дві складності, через які врожайність зменшилася у два рази.

“Ми постійно знаходимо вибухові предмети. Друга складність – це нестача вологи. Наприклад, на одному з полів ріпаку, де через аномально ранньої весни та малої кількості опадів, ми врожаю у цьому році недоотримаємо через те, що зацвіло тільки верхнє суцвіття, а бокових пагонів у нас практично немає. Ми отримаємо 25-30 відсотків врожаю”, — сказав він.

Читайте також: Посівна-2024: дощі гальмують польові роботи в Україні — аналітики

На інформаційний запит журналістів, представники дослідної станції кліматично орієнтованого сільського господарства Нацакадемії аграрних наук України повідомили, що на Миколаївщині спостерігається нехарактерна відсутність опадів.

“У цьому разі виникає необхідність штучного зрошення, навіть у тих регіонах, де раніше воно здійснювалося винятково природним шляхом. Для ефективного ведення сільського господарства на Миколаївщині необхідне повноцінне відновлення функціонування Інгулецької зрощувальної системи. Загалом кліматично орієнтоване сільське господарство є ефективним інструментом у боротьбі зі зміною клімату”, – йдеться у повідомленні.

Деталі – у сюжеті.

Як повідомлялось раніше, Астарта заявила, що покращила свій кліматичний рейтинг CDP.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram