Новини

Які збитки в аграріїв через заморозки у Донецькій області?

Черешні та яблуні, абрикоси та виноград, озима та ярова пшениця, овочі — в Донецькій області через заморозки та посуху, що були на початку травня, загинули сільськогосподарські культури.

Про це повідомляє Суспільне.

Скільки загалом втратили аграрії регіону, наразі підраховують в обладміністрації. Лише в одному господарстві зі 1200 гектарів озимої пшениці загинули майже 800 га, в іншому — втрачена надія на врожай черешні.

Читайте також: На Дніпропетровщині через заморозки померзли плодові дерева

За словами агрономів, мінусові температури в області не були рекордними, проте вдарили морози у критичну фазу росту рослин.

Керівниця господарства в Іллінівській громаді Донецької області Алла Пєтухова заявила, що черешня померзла повністю, яблуні — частково. Попередні втрати — 180 тонн черешні.

“Біда, сад померз сильно — черешні не буде. Ми очікували зібрати 180 тонн ягід. Якщо взяти мінімальну ціну за кілограм у 25 гривень, то це 4,5 мільйони гривень”, — сказала вона.

За її словами, агропідприємство не тільки має збитки, а й потребує додаткових вкладень, зокрема на порятунок дерев.

“Щоб дерево не скинуло листя, треба його обробити засобами захисту, на який немає грошей. Ми на цей врожай тільки черешні вклали мільйон гривень, а нічого не отримаємо. Яблука вціліли тільки на верхівках. Насіння озимини в нас згоріло від обстрілів, техніка — загалом майно постраждало на 2,5 мільйони гривень”, — сказала Пєтухова.

Агроном із більш як 40 річним стажем з Покровська Донецької області Сергій Савостьянов у господарстві, яке багато років консультує, ситуацію називає критичною. Там з 1200 гектарів посіяної озимої пшениці загинули майже 800 га.

Доктор сільськогосподарських наук, головний науковий співробітник в Інституті рослинництва ім. Юр’єва Сергій Авраменко заявив, що таких природних аномалій також не пам’ятає.

“Єдине, що залишилось в погоді стабільним — це нестабільність. Східні області постраждали від посухи. Якщо ту весну заливало, то цю весну опадів було до 10 міліметрів. Це ні про що — дощик росу поробив тільки. Через посуху було зниження врожайності, а тепер заморозки добили надію, щось з того отримати взагалі”, — сказав він.

Як повідомлялось раніше, у Мінагро відповіли, чи мали заморозки вплив на посіви зернових та олійних культур.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram