Новини

Єгипет оновив рекорд експорту винограду в ЄС

Експортери свіжого винограду з Єгипту в поточному році не лише повторили успіх попереднього сезону постачання, але й змогли оновити рекорд продажу своєї продукції у напрямі країн ЄС.

Про це повідомляє EastFruit.

Аналітики зазначили, що підсумками 2023 року з Єгипту в ЄС було поставлено рекордні 70 тис. тонн свіжого винограду, а вже цього року цей показник може досягти 75 тис. тонн з урахуванням даних, що ще не опубліковані, з торгівлі за серпень.

Єгипту вдалося суттєво збільшити свою присутність на ринках двох ключових для себе ринках збуту в ЄС – Нідерландів та Німеччини, які разом імпортують від 70% до 75% від всього єгипетського експорту. За січень-липень 2024 року до Нідерландів було продано 34 тис. тонн свіжого винограду з Єгипту, що на 14% більше, ніж за весь 2023 рік. Експорт до Німеччини виріс на 16% до 24 тис. тонн.

Читайте також: В Україні ціни на яблука встановили нові рекорди

На третє місце у рейтингу імпортерів єгипетської продукції цього року вийшла Ірландія, яка більш ніж подвоїла обсяг її закупівель (2,4 тис. тонн). У той же час Італія опустилася на одну позицію в рейтингу з показником 2,3 тис. тонн, а за нею прямували Словенія, Австрія, Чехія, Фінляндія, Польща, Іспанія, а також багато інших менш значних країн-покупців.

За словами аналітиків, Єгипет продовжував активно використовувати свою сезонну перевагу перед іншими країнами-постачальниками, залишаючись практично єдиним експортером свіжого винограду до ЄС у червні та липні. З іншого боку, цей фактор і обмежує можливості різкого нарощування єгипетського експорту у цьому напрямі, оскільки влітку в європейських споживачів існує маса місцевих альтернатив імпортному винограду як ягід, кісточкових фруктів, баштанних тощо.

Проте Єгипет впевнено тримається на п’ятому місці в рейтингу експортерів свіжого винограду до ЄС, поступаючись лише Південній Африці, Перу, Індії та Чилі. Більше того, із цієї п’ятірки лідерів високі темпи нарощування експорту до ЄС відзначаються лише у Єгипту та Перу, які за 2019-2023 роки. збільшили свою присутність у півтора рази. Щодо цього вони поступаються лише Молдові, постачання з якої за вказаний період піднялися на 80% до 38 тис. тонн у 2023 році.

Усього ж за минулий рік країни ЄС імпортували 841 тис. тонн свіжого винограду, що трохи нижче, ніж у 2022 рік. У поточному році цей показник за перші його сім місяців склав 664 тис. тонн, що є одним з найвищих обсягів за останні роки. Нідерланди та Німеччина продовжують залишатися ключовими імпортерами свіжого винограду з-за меж ЄС.

На третє місце за обсягами закупівель за підсумками минулого року вийшла Польща з показником у 48 тис. тонн. Проте поки обсяги представленості єгипетського винограду в Польщі досить обмежені, хоча роль Польщі як імпортера овочів і фруктів продовжує зростати на світовому ринку.

Як повідомлялось раніше, виноробня з Одещини планує розширювати виноградники та масштабуватися.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram