Новини

Єгипет встановлює новий рекорд експорту цитрусових до Бразилії

Єгипет за перші кілька місяців поточного року серйозно збільшив експорт цитрусових до Бразилії.

Про це повідомляє EastFruit.

Аналітики зазначили, що єгипетські цитрусові з’явилися на бразильському ринку лише 2020 році, і з того часу постачання зростало вкрай швидкими темпами

У 2020 р Єгипет експортував до Бразилії лише 75 тонн цитрусових, а вже у 2023 р. експорт перевищив показник 14 тис. тонн. Більше того, лише за перші чотири місяці поточного року єгипетські експортери продали на бразильський ринок понад 31 тис. тонн цитрусових, встановивши новий рекорд у постачаннях та втричі перевищивши показник Іспанії, свого головного конкурента.

Читайте також: Вперше за 10 років. Єгипет підвищив ціни на субсидований хліб

Основною категорією експорту єгипетських цитрусових до Бразилії залишаються апельсини, за якими Єгипет утримує першість з постачання з 2022 р. За весь календарний 2023 р. єгипетські експортери поставили майже 12 тис. тонн апельсинів на бразильський ринок, а в січні-2004-му. 24 тис. Тонн.

Більше того, Єгипту у зазначені місяці поточного року вдалося також поставити до Бразилії майже 7 тис. тонн мандаринів, тоді як минулого року цей показник становив лише 2 тис. тонн. Експорт лимонів та грейпфрутів з Єгипту на бразильський ринок був набагато меншим – 500 тонн та 190 тонн відповідно.

Бразилія – це другий після Китаю найбільший виробник цитрусових у світі, а сегмент апельсинів ця країна утримує першість. Тим не менш, більшість апельсинів у Бразилії не продається на свіжому ринку, а переробляється в сік. Тому за свіжими апельсинами країна є нетто-імпортером. Аналогічний статус у Бразилії також у сегментах мандаринів та грейпфрутів. Таким чином, країна є нетто-експортером лише лимонів, обсяги експорту яких у 2023 р. майже сягнули 170 тис. тонн.

В імпорті цитрусових Бразилія орієнтується на поставки переважно з Єгипту, Іспанії, а також інших постачальників з Південної Америки. При цьому Єгипет та Іспанія домінують на бразильському ринку у грудні-травні, а з червня імпортери перемикаються на Уругвай, Аргентину та Чилі.

Як повідомлялось раніше, Єгипет законтрактував на тендері понад 22 тисяч тонн олії.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram