Європейський парламент проголосував за резолюцію про збільшення частки відновлюваної енергії в загальному енергетичному балансі країн-членів до 42,5% до 2030 року.
Це частина європейського плану REPowerEU, запущеного в травні минулого року, спрямованого на енергозбереження, виробництво чистої енергії та диверсифікацію енергопостачання. План було реалізовано у відповідь на дестабілізацію світового енергетичного ринку, спричинену російсько-українською війною.
Згідно з оновленою Директивою про відновлювані джерела енергії, країни-члени також повинні прагнути збільшити кількість відновлюваних джерел енергії у своєму енергетичному балансі до 45%.
Крім того, законодавство має на меті прискорити процедури видачі дозволів на електростанції з відновлюваних джерел енергії, такі як сонячні та вітряні електростанції, або адаптацію існуючих.
Країнам-членам рекомендовано не брати 12 місяців або більше для схвалення нових проектів з відновлюваної енергетики, якщо вони будуть побудовані в «зонах використання відновлюваних джерел». Навіть за межами таких областей процес затвердження не повинен перевищувати 24 місяців.
Що стосується транспортного сектору, законодавство передбачає, що впровадження відновлюваних джерел енергії має призвести до 14,5% скорочення викидів парникових газів до 2030 року.
Щоб досягти цього, необхідно збільшити частку передового біопалива, відновлюваного палива небіологічного походження, такого як водень.
Члени Європейського парламенту (ЄП) також заявили, що країни-члени повинні встановити індикативні цілі щодо нових або інноваційних технологій відновлюваної енергетики щонайменше для 5% нововстановлених потужностей відновлюваної енергетики та мати обов’язкову структуру для транскордонних енергетичних проектів.
Вони наполягали на більш суворих критеріях використання біомаси, щоб гарантувати, що ЄС не субсидує нестабільні практики. Збирання біомаси має здійснюватися таким чином, щоб це не негативно впливало на якість ґрунту та біорізноманіття.
Депутат Європарламенту Маркус Піпер сказав: «У нашому прагненні до більшої енергетичної незалежності та скорочення викидів CO₂ ми підвищили наші цілі щодо відновлюваної енергії. Ця директива є доказом того, що Брюссель може бути небюрократичним і прагматичним. Ми визначили відновлювані джерела енергії як головний суспільний інтерес, спрощуючи процес їх затвердження.
«Наша увага охоплює енергію вітру, фотоелектричну енергію, гідроенергію, геотермальну енергію та приливні течії. Біомаса з деревини буде класифікуватися як відновлювана енергія. Згідно з принципом «позитивного мовчання», інвестиції вважатимуться схваленими за відсутності адміністративного відгуку. Зараз нам терміново потрібна структура ринку електроенергії ЄС і негайний перехід на водень для більш екологічного переходу».
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram