Німецька сільськогосподарська група BayWa стає стратегічним інвестором та партнером компанії Kern Tec через інвестиційну компанію BayWa Venture.
Цей австрійський стартап розробив низку технологій, які перетворюють кісточки сливи, вишні, абрикосу та персика на сировину для харчової промисловості. Про це повідомляє Fruit-inform за матеріалами порталу baywa.com.
Тільки в Європі щорічно викидається понад півмільйона тонн абрикосових, вишневих, сливових та персикових кісточок.
“Якщо ми дійсно хочемо зробити щось для глобальної продовольчої безпеки, ми повинні мислити нестандартно”, – говорить член правління BayWa Маркус Пеллінгер. — Інноваційні підходи, такі як переробка харчових відходів, показують, що вже сьогодні технічно можливо виробляти низку продуктів харчування більш ресурсоефективним способом».
Насіння кісточкових плодів є джерелом цінних поживних речовин, мінералів та вітамінів. Вміст білка в кісточках становить 25% – приблизно стільки ж, скільки в грудці індички. Але на відміну від птиці і навіть від мигдальних горіхів, під урожай кісточок не потрібно спеціально виділяти сільгоспугіддя, адже це побічний продукт фруктів, що вже ростуть.
Kern Tec використовує цю сировину для виробництва олії та альтернатив молоку, йогурту та морозиву.
Оболонки, що залишилися після розколювання кісточки, також йдуть у справу, наприклад для виготовлення стаканчиків або упаковки косметики – у вигляді альтернативи мікропластику.
Макуха від екстракції олії теж можна переробляти — нова технологія виділення синильної кислоти має бути введена в експлуатацію у 2023 році.
«Kern Tec має багатообіцяючий портфель екологічно чистих рішень для фруктових кісточок, — каже Кристал Голан, керівник відділу нових білкових рішень та старший венчурний менеджер у BayWa. — Ми в BayWa виходимо з того, що споживачі високо цінують продукти, виготовлені з фруктових кісточок. Вони не тільки приємні на смак, а й корисні як для окремих людей, так і для нашої планети».
На сьогоднішній день Kern Tec переробила понад 1000 тонн кісточок на своєму виробничому майданчику в Герцогенбурзі, Нижня Австрія і продала отриману продукцію переробникам по всій Європі.
Слідкуйте за агроновинами в соцмережах
Facebook https://www.facebook.com/bizagro
Telegram https://t.me/bizagro
Читайте також
Громадяни ЄС вимагають припинити досліди на тваринах