Новини

“Її багато, і вона велика “. Жителька Кіровоградщини розповіла, як садить на зиму картоплю

Жителька селища Олександрівка Кіровоградської області Тетяна Багаченко садить на зиму картоплю. Завдяки такому способу перший урожай цього з’являється наприкінці травня — на початку червня.

Про це повідомляє Суспільне.

За її словами, вона садить невелику кількість овочу — декілька відер, але цього достатньо для першого молодого урожаю.

“Ця картопля з’являється у той час, що й полуниця. Тобто коли кілограм картоплі на ринку коштує 60 гривень і більше, ми її не купуємо, бо в нас уже є своя. При цьому вона має велику урожайність. Її багато, і вона велика. Один кущ дає пів відра картоплі. Це через тривалий вегетаційний період. У неї за зиму потрапляє достатньо вологи, і вистачає часу, щоб вона визріла”, – сказала вона.

Для такого способу підходять морозостійкі сорти. Картоплю садять у період, коли минуло осіннє тепло (бо інакше картопля завчасно проросте), але до заморозків — щоб земля не була примерзлою. Для цього можна орієнтуватися на прогноз погоди на найближчі дні.

Читайте також: У Львівській області зросли ціни на картоплю: науковець розповів причини здорожчання

Перед посадкою радить замочити картоплю в розчинах проти шкідників. Овоч має бути цілий, неушкоджений. За словами Багаченко, вона картоплю перед посадкою не розрізає, а кидає по дві цілі картоплини в ямку. Коли розпочинаються морози, ділянку накриває соломою.

“Ще один плюс такого методу, що картопля менш схильна до ураження шкідниками. Вони ще сплять, коли вона починає рости. Хвороби, патогенні організми також не розводяться, бо ґрунт вимерзлий”, – каже жінка.

Багаченко розповіла, що ділянку з картоплею не підживлює. Мала досвід садіння на зиму й інших культур, але відмовилася.

“Колись ми садили на зиму моркву та буряки, і вони добре сходили. Але структура в овочів була порушена. У буряках, наприклад, були тверді прожилки. Тому я це не практикую”, – сказала вона.

Решту овочів Тетяна Багаченко садить навесні — на городі й у теплиці.

Як повідомлялось раніше, науковиця розповіла, як захищати спаржу.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram