Рослинництво

З потеплінням актизувались шкідники озимих, – Дердпродспоживслужба

Повсюди за позитивних температур триває хвилеподібне відновлення весняної вегетації озимих культур та багаторічних трав. У Дніпропетровській, Миколаївській та Одеській областях в озимині, розміщеній здебільшого після стерньових попередників, спостерігається мляве живлення личинок хлібного туруна (жужелиці). Шкідники за чисельності 0,4-1 екз. на кв.м пошкодили до 2% рослин.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Читайте також: Чим обприскувати дерева навесні, щоб захистити від шкідників: поради садівникам

У решті областей триває їх підйом у верхні шари ґрунту. Живлення личинок навесні починається після відтавання ґрунту і триває (в залежності від їх віку і температурного режиму) 5-7 тижнів. За наявності 3-4 личинок на кв.м рекомендується проводити обприскування посівів дозволеними до використання інсектицидами.

У теплі сонячні дні в південних областях спостерігався літ злакових мух (чорна пшенична, шведська), крайові смуги озимини заселяли хлібні блішки, також активізувалось переміщення перезимувалих личинок ґрунтових шкідників (чорнишів, коваликів, хлібних жуків, хрущів) у верхні шари ґрунту. Відмічається вихід жуків піщаного мідляка та заселення ними прикрайових смуг озимих зернових та ріпаку. Скрізь існує ймовірність осередкових пошкоджень ярих зернових, сходів ранніх просапних культур.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram