В Україні ціни на сою активно знижуються протягом останнього місяця. Якщо станом на кінець січня переробники закуповували сою за ціною понад 18 000 грн/т, то на кінець січня цінники не перевищують 16500 грн/т.
Про це йшлося під час аналітичного брифінгу сільгоспкооперативу ПУСК, створеного в рамках ВАР.
Здешевлення української сої відбувається внаслідок падіння світових цін на олійну.
Аналітики заявили, що в лютому Україна експортувала 290 тис. тонн із законтрактованого обсягу в 300 тис. тонн. Трейдерам складно реалізовувати українську сою на експорт через її високу ціну.
Читайте також: Бразилія збільшує поставки сої в США
“Наші ключові ринки, на які традиційно припадає 50-60% експорту, це Туреччина та Єгипет. Але зараз ціни на цих ринках на українську сою знаходяться на рівні з бразильським аналогом. Зазвичай, українська соя на $10-15 на тонні дешевше бразильської. Тож ціни на українську сою продовжать рухатися вниз. Світові ціни на олійну падають, чому сприяють рекордний врожай в Бразилії, прогнози високого врожаю в Аргентині, великі запаси сої в США”, – йдеться у повідомленні.
Якщо зараз на базисі DAP Польща-Румунія умовні ціни на сою $420 за тонну, то до кінця березня вони можуть знизитися до $390 за тонну. Переробники знизили закупівельні ціни до діапазону 16500-16800 грн/т, до кінця березня падіння цін може сягнути 16 000 грн/т.
“Ще одним чинником, який підтримує зниження цін на українську олійну, є падіння цін на соєвий шрот в ЄС. До того ж раніше основним імпортером була Польща, але зараз ця країна не кращий торговельний партнер”, – зазначили у ПУСК.
Як повідомлялось раніше, на Заході України спостерігається тенденція до збільшення посівних площ під соєю.