Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомило, що задля забезпечення продовольчої безпеки в Україні та зокрема з метою покращення доступу до якісних та безпечних молочних продуктів Швейцарія вже третій рік поспіль надає гуманітарну допомогу виробникам молока у найбільш постраждалих областях.
Станом на січень 2024 року реципієнтами швейцарського гуманітарного проєкту стали 355 господарств з виробництва молока, а саме у Дніпропетровській (26), Донецькій (6), Запорізькій (2), Київській (78), Луганській (0), Миколаївській (12), Одеській (11), Сумській (59), Харківській (64), Херсонській (2) та Чернігівській (95). Загальне поголів’я ВРХ, що утримується у господарствах-одержувачах гуманітарної допомоги, становить понад 350 тис. голів, у тому числі понад 130 тис. голів корів.
Читайте також: Допомога в експорті зернових. Франція передала Україні ще один пілотний корабель
Також господарства в цих областях, які ще не одержували гуманітарну допомогу від Швейцарії за весь період реалізації проєкту, можуть подати такий запит. Виключно господарства з виробництва молока у Харківській області можуть подавати запити повторно.
Для одержання гуманітарної допомоги зацікавлені виробники молока мають заповнити реєстраційну форму до 19 лютого включно та одержати на вказану ними електронну адресу підтвердження запиту від проєкту.
Важливою умовою для участі у проєкті є державна реєстрація потужностей з виробництва молока від корів згідно з законодавством. До уваги братимуться запити від заявників, які не здійснюють господарську діяльність на тимчасово окупованих територіях, території РФ чи Республіки Білорусь та не є об’єктом санкцій відповідно до українського законодавства.
Друга фаза фінансованого Швейцарією проєкту гуманітарної допомоги триватиме до 31 травня 2024 року. Виробники молока матимуть змогу отримати засоби для миття та дезінфекції доїльного обладнання, перед- та післядоїльної обробки вимені, серветки для гігієни вимені, рукавички, реактиви для виявлення прихованих форм маститів, дезінфектанти для тваринницьких приміщень тощо, що повністю задовольнить тримісячну потребу.
Очікується, що така короткострокова підтримка не лише поліпшить доступ фермерів до критичних виробничих засобів, а й сприятиме дотриманню гігієнічних стандартів у первинному виробництві молока. Належна гігієна доїння забезпечує здоров’я та добробут тварин і має прямий вплив на безпечність молочних продуктів, а, отже, і на здоров’я споживачів.
Як повідомлялось раніше, Україні потрібна міжнародна допомога для розмінування.