Рослинництво

Жнива-2024: скільки тонн ранніх зернових намолотили аграрії Рівненщини

У Рівненській області за період жнив ранніх зернових культур у 2024 році аграріям вдалось намолотити більше півмільйона тонн зерна, найбільше — озимої пшениці. Збирання пізніх зернових культур розпочнеться з вересня.

Про це повідомляє Суспільне.

Директорка Департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько в етері Українського радіо. Рівне заявила, що аграрії області завершили збір ранніх зернових культур. По всіх категоріях господарств намолотили близько 700 тисяч тонн зерна. З цієї кількості найбільшу питому вагу займає озима пшениця — понад 400 тисяч тонн.

“Зібрали озимий ріпак та намолочено 65 тисяч тонн зерна. Слід зазначити, що основний період жнив — це не той, який проходив у липні та серпні. Якщо аналізувати по сільськогосподарських підприємствах, то в межах 70% займають посіви пізніх культур, збирання яких буде проводитися, починаючи з вересня і до листопада. Серед пізніх культур — це соняшник, соя, цукровий буряк та кукурудза на зерно”, — сказала Переходько.

Читайте також: “Агротрейд” завершив посівну озимого ріпаку

За її словами, основні види сільськогосподарської продукції, які експортуються за кордон — це ріпак, соя, кукурудза, пшениця, гірчиця, квасоля.

“Аграрії Рівненщини будуть розширювати експорт тих видів продукції, на які можна буде укласти договір щодо нього. Тому, якщо буде попит на даний вид продукції, то буде і здійснюватися експорт. Відповідно під це буде організовуватися вирощування цих культур”, — сказала фахівчиня.

Також вона наголосила, що у 2022 році, в перший рік повномасштабного вторгнення, однією з проблем аграріїв було зниження вартості на продукцію:

“Трохи погіршилось фінансове забезпечення підприємств агропромислового комплексу. Несприятлива цінова ситуація для аграріїв зберігалася і в минулому 2023 році. На сьогодні ціни на сільськогосподарську продукцію, порівняно з попередніми двома роками, є сприятливими. Ми уже бачимо цінову ситуацію на ріпак, який був зібраний, і ціна реалізації є вищою минулого року на 40-50%. Вищими сьогодні є закупівельні ціни на зібрану пшеницю. Також прогнозуються ціни на соняшник та сою”, – сказала вона.

Як повідомлялось раніше, на Полтавщині почали збирати кукурудзу і копати цукровий буряк.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram