Звіт дослідницького центру Energy and Climate Intelligence Unit показує, що зміна клімату та зростання цін на нафту й газ значно збільшили рахунки середнього британця за їжу. Цього року домогосподарства заплатили на 11,4 млрд фунтів стерлінгів більше, ніж у попередньому році. Так буде і в інших країнах.
У згаданому звіті наголошується, що різке зростання цін на продукти харчування спричинене не лише вторгненням Росії в Україну чи підвищенням цін на пальне, а й потеплінням клімату.
Цього року європейські, в тому числі британські, культури сильно постраждали від рекордної спеки та пов’язаної з нею посухи. Ринок Великобританії також постраждав від руйнівної повені, з якою боровся Пакистан, другий за величиною імпортер рису у Великобританії.
На думку авторів звіту, стабілізація цін на викопне паливо не допоможе, оскільки його подальше використання спричинить продовження зростання глобальної температури, що призведе до подальших екстремальних погодних явищ.
Читайте також: Прямі і непрямі збитки АПК України внаслідок війни з РФ перевищили $40 млрд
У звіті наголошується, що останніми роками Європа дедалі більше відчуває проблеми, пов’язані зі зміною клімату. Це впливає, наприклад, на для менших урожаїв рису та кукурудзи в Італії, оливок в Іспанії та ячменю у Великобританії. Подальше підвищення температури може призвести до зниження врожайності кукурудзи в південній Європі до 50 відсотків.
Песимістичні прогнози говорять навіть про те, що бракуватиме шоколаду, кави, авокадо, чорниці, слив, вишні, персиків, абрикосів, бананів, кукурудзи, нуту, арахісу та зерна.
Міжнародна група експертів зі стійких продовольчих систем (IPES) нещодавно висловилася в подібному ключі. Крім того, за даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), до 40% продовольчих культур у світі щороку втрачається через шкідників і хвороб рослин, і зміна клімату має величезний вплив на їх поширення.
Експерти прогнозують, що в поєднанні з глобальними конфліктами зміна клімату може підвищити ціни на продовольство ще на 8,5 відсотка до 2027 року.
Оперативні агроновини в соцмережах Facebook та Telegram