Провідні моделі імітаційного моделювання сільськогосподарських культур, використані командою вчених-аграріїв, показали тривожні прогнози щодо виробництва пшениці до 2050 року через зміни клімату в Африці та Південній Азії. Згідно з цими дослідженнями, світове виробництво пшениці зменшиться на 1,9% до середини століття, а найбільше вплинуть на цей процес країни Африки та Південної Азії. Прогнозується, що середня врожайність пшениці скоротиться на 15% у країнах Африки та на 16% в країнах Південної Азії.
Про це пише Bizagro з посиланням на world-grain.com
За словами Дієго Н.Л. Пекено, дослідника посівів пшениці в Міжнародному центрі покращення кукурудзи та пшениці (CIMMYT) і провідного автора дослідження, врожайність пшениці вже зменшилася на 5,5% у період з 1980 по 2010 роки через підвищення глобальної температури. В рамках цього нового дослідження вчені використали кілька моделей для оцінки впливу зміни клімату на вирощування пшениці, а також змоделювали використання адаптивних сортів пшениці та додаткових азотних добрив.
Використані моделі, такі як CROPSIM-CERES, CROPSIM і Nwheat, широко використовуються для дослідження систем вирощування сільськогосподарських культур по всьому світу. За допомогою цих моделей вчені змоделювали вплив температури, водного балансу, стресу від посухи та інших факторів на виробництво пшениці. Дослідження показало, що менш розвинені країни та дрібні виробники пшениці будуть найбільше постраждати від змін клімату.
Також по темі: Ціни на пшеницю укріпилися, хоча попит обмежений
Хоча високі широти, такі як Франція, Німеччина та північний Китай, можуть скористатися підвищеною врожайністю пшениці через збільшення температури, прогнози для Росії та північно-західних регіонів США свідчать про зниження виробництва пшениці. У регіонах, близьких до тропіків, таких як Північна Індія, Пакистан та Бангладеш, підвищення температури призведе до зниження врожайності через спеку та недостатню кількість опадів.
Результати цього дослідження підкреслюють необхідність розробки та впровадження адаптивних стратегій для збереження виробництва пшениці. Аграрні вчені стверджують, що застосування адаптивних сортів пшениці, які мають властивості, що сприяють протистоянню стресовим умовам, разом із застосуванням оптимальних агротехнологій може допомогти пом’якшити вплив зміни клімату на виробництво цієї важливої культури.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram