Рослинництво

Змішування культур може підвищити продуктивність поля

Вирощування двох або більше культур разом у безпосередній близькості сприяє стійкості рослин і природному придушенню шкідників і бур’янів. За словами дослідника Джастіна Джейкобса, у той час як спільні культури практикуються протягом сотень років, інтерес фермерів до них відновився в останні роки.

«Його коріння можна простежити до культури корінних американців, з тим, що називали «Трьома сестрами» — був насипаний курган із кукурудзою, посадженою посередині, зеленою квасолею навколо кукурудзи, а кабачком навколо зеленої квасолі, – каже Джейкобс із дослідницьким центром Віллістонського університету штату Північна Дакота.

Сьогодні переваги цієї практики управління культурами можна побачити на звичайних культурах, таких як виробництво кормів і сіна, ячмінь, горох, овес і ріпак.

Сучасна ферма

Горох і канола є прикладом успішної системи спільного посіву, каже Джейкобс. Завдяки цьому відбору канола діє як природна решітка, яка допомагає утримувати горох, зменшуючи вилягання, яке зазвичай спостерігається в умовах монокультури.

За словами Джейкобса, змішане зерно в ріпак дає численні виробничі переваги, включаючи підвищення ефективності поля. «Ми можемо перейти від двох проходів посіву до двох проходів збирання врожаю до системи одного проходу посадки та одного проходу збирання врожаю, при цьому досягаючи двох різних урожаїв на одному полі», — каже він.

Також по темі: Якою буде погода в жовтні: прогноз Укргідрометцентру

Однією з головних переваг змішаного зернового посіву є різноманітність. «Завдяки цій практиці ми бачимо збільшення як надземного, так і підземного різноманіття», — каже він. «Тепер ми маємо кілька кореневих ексудатів у результаті існування двох різних видів».

Правила роботи

«Є кілька правил, яких, на мою думку, потрібно дотримуватися, коли ми намагаємося створити успішний сценарій проміжних культур», — каже Джейкобс. «По-перше, ми повинні вибрати основну культуру та використовувати цю культуру для керування всіма нашими іншими рішеннями щодо цього конкретного поля та налаштування».

За словами Джейкобса, якщо виробники знають, що спрямовуватимуть виробництво на канолу, вони знають, як ставитися до родючості та норми висіву. Розмір і зрілість мають значення під час проміжного посіву, і вибрані культури повинні мати однакову зрілість, але різні розміри насіння.

«Ми робимо це, тому що ми хочемо мати можливість об’єднати все одночасно, і нам потрібні різні розміри насіння, щоб ми могли їх легко розділити», — каже Джейкобс.

Розділення культур не повинно бути складним процесом, але є важливим моментом у системі спільного посіву. «Якщо ми не можемо розділити врожай під час збору врожаю, ми лише вирощуємо дорогий корм для корів», — каже він.

«Я щиро вірю, що горох і канола є однією з найпростіших комбінацій культур, з яких можна почати посіви», — каже Джейкобс. «Його можна дуже легко налаштувати, і він може продемонструвати багатство як економічних, так і виробничих переваг».

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram